Croci Cat Tonfisk & Nötkött, 70 g

Naturligt kompletteringsfoder för katter

17 kr

(243 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 70 g

Bara 9 styck kvar på lager

Leverans senast måndag, 12. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Skonsamt tillagat
  • Utsökta ingredienser
  • Utan färgämnen & konserveringsmedel

Ofta köpt tillsammans med Royal canin Fussy Exigent, 2 kg

Croci Cat Tonfisk & Nötkött, 70 g 17 kr (243 kr / kg)
Royal canin Fussy Exigent, 2 kg 324 kr (162 kr / kg)
Totalpris: 341 kr
Beskrivning

Mmm, naturligt gott och oemotståndligt smakrikt! Noggrant utvalda och varsamt ångkokta kött- och fiskbitar gör detta högkvalitativa kompletteringsfoder till ett självklart val för kräsna katter. Denna delikata komposition imponerar inte bara med sin utsökta smak, utan också med en artanpassad sammansättning baserad på naturliga ingredienser.

  • Premium kompletteringsfoder för vuxna katter
  • Med handbearbetad tonfisk och nötkött
  • Utvalda naturliga ingredienser av hög kvalitet
  • Utan färgämnen, konserveringsmedel och aptitstimulerande tillsatser
Artikelnr.: Xol-CRO-C1018903
Innehåll: 70 g
EAN: 8023222149038
Tillverkarnr.: C1018903
Varumärken: Croci
Foderdeklaration: Kompletteringsfoder
: Adult
: Vibrisse
Sammansättning

56 % Thunfisch, 4 % Rindfleisch, Reis

Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Råprotein 12 %
råfiber 1 %
Råoljor och fetter 0,3 %
Rohasche 1,5 %
Fuktighet 85 %
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: CROCI SPA, via S. Alessandro 8, 21040, Castronno (VA), Italien, info@croci.net, croci-group.com/de

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Croci Cat Tonfisk & Nötkött