Dog's love Våtfoder Hund EKOLOGISK KYCKLING, 400 g

Med ekologisk bovete och ekologisk selleri

51 kr

(128 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 400 g

I lager från 16. oktober

Varför tar det längre tid?

Varför tar det längre tid? Den här produkten finns för närvarande inte i lager, men kommer snart. Du kan beställa direkt - varan skickas till dig så snart den finns i lager. Stäng meddelandet

Leverans torsdag, 22. oktober

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Inget spannmål eller tillsatt socker
  • Optimalt näringsbehov
  • Ekologisk med 100% matkvalitet

Ofta köpt tillsammans med Dog's love Torrfoder Hund ADULT KALKON, 2 kg

Dog's love Våtfoder Hund EKOLOGISK KYCKLING, 400 g 51 kr (128 kr / kg)
Dog's love Torrfoder Hund ADULT KALKON, 2 kg 266 kr (133 kr / kg)
Totalpris: 317 kr
Beskrivning

Detta recept innehåller endast färska, ekologiskt certifierade ingredienser. Kyckling ger högkvalitativa proteiner och kombineras med glutenfritt bovete och smakrik selleri. Med en balanserad näringsprofil anpassad efter din hunds behov.

Fri från: spannmål, gluten, tillsatt socker, soja, ben- och köttmjöl, slakteriavfall, färgämnen, aromer och konserveringsmedel, djurförsök, smakförstärkare, genteknik

Utfodringsrekommendation per dag:
(beroende på ålder, ras och aktivitet)

  • 5 kg kroppsvikt: 200 - 400 g
  • 10 kg kroppsvikt: 400 - 600 g
  • 20 kg kroppsvikt: 600 - 950 g
  • 30 kg kroppsvikt: 950 - 1400 g
  • 40+ kg kroppsvikt: 1400+ g
Artikelnr.: XEV-DLO-DB00400CH
Innehåll: 400 g
EAN: 9120063680641
Tillverkarnr.: DB00400CH
Varumärken: Dog's love
Förvaringsinstruktioner: Förvara i kylskåp efter öppning och förbruka inom några dagar, Håll väl försluten
Foderdeklaration: Helfoder
: Fri från genetiskt modifierade organismer, Fri från tillsatser, Fri från spannmål, Fri från gluten, Monoprotein
: Adult, Junior, Senior
: Giant från 45 kg, Maxi 26-44 kg, Medium 11-25 kg, Mini 5-10 kg
: Tillväxt
Varningar: Varning: Innehåller doftämnen som kan orsaka allergier.
Doseringsform / konsistens: Gelé, Våtfoder
Allmän information: Färgen kan avvika från originalbilden.
Sammansättning

61 % Hühnerfleisch[1], 10 % morötter[1], 10 % Sellerie[1], 8 % broccoli[1], 4 % Buchweizenkerne, Mineralstoffe, Seealgenpulver, 0,3 % Basilika[1], solrosolja[1]

  1. Bio
Ingredienser

näringstillsatser

Ingredienser
vitamin A 2.025 IE
vitamin D3 136 IE
Zink i form av zinksulfat monohydrat 20 mg
Koppar som koppar-sulfatpentahydrat 1 mg

Köttförhållande: grönsaker / frukter: andra råvaror = 61%: 35%: 4%

analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Råprotein 8,5 %
råfett 6,5 %
Rohasche 2,3 %
råfiber 1,5 %
fukthalt 77 %
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: PetCo GmbH, Hasnerstraße 123, 1160, Wien, Österrike, office@petco.group

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Dog's love Våtfoder Hund EKOLOGISK KYCKLING