Snacks för fåglar

Filtrera och sortera

Pris Varumärken Fågelart Smak
Filter

Snacks & kräcker: 12 artiklar

Versele laga Biscuit Fågel Hälsosamma Frön

Versele laga Biscuit Fågel Hälsosamma Frön, 6 Stycken

  • Kex med ägg & hälsosamma frön
  • Främjar konditionen
  • Stödjer vitaliteten
35 kr (6 kr / st.)

Leverans till 12. oktober

Kräcker® Trio-Mix Ägg, Frukt, Honung - Kanariefåglar

Vitakraft Kräcker® Trio-​Mix Ägg, Frukt, Honung -​ Kanariefåglar, 3 Stycken

  • Med 3 olika sorter
  • På obehandlat naturträ
  • Utan tillsatt socker
26 kr (9 kr / st.)

Leverans till 12. oktober

Versele laga Sticks för Undulater

Versele laga Sticks för Undulater, Mixed Fruit & Flowers (60 g)

  • För undulater
  • Krispiga & ugnsbakade
  • 2 st
23 kr (383 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Kräcker® Trio-Mix Banan, Örter, Kiwi - Parakiter

Vitakraft Kräcker® Trio-​Mix Banan, Örter, Kiwi -​ Parakiter, 3 Stycken

  • 3 olika smaker
  • Utvalda ingredienser av hög kvalitet
  • Artanpassad sysselsättning
21 kr 23 kr (7 kr / st.)

Leverans till 12. oktober

Quiko Fitness Foodball Amarillo för Burfåglar

Quiko Fitness Foodball Amarillo för Burfåglar, 100 g

  • Av kokosfibrer & kolvhirs
  • Helt ätbar
  • För upphängning & placering
92 kr (920 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Quiko Mini Popcorn för Fåglar

Quiko Mini Popcorn för Fåglar, 170 g

  • Kan ges rå eller poppad
  • Optimal för papegojor, kakaduor & aror
  • Rik på mineraler
57 kr (335 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

JR Farm Birds Vipphirs

JR Farm Birds Vipphirs, 100 g

  • Perfekt sysselsättning
  • Lek på köpet
  • För burfåglar
80 kr (800 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Quiko Mineral Flower-Mix för Fåglar

Quiko Mineral Flower-​Mix för Fåglar, 90 g

  • Med grit för näbbslipning
  • Rik på mineraler
  • Fästs med trådhållare
34 kr (378 kr / kg)

Leverans till 28. oktober

JR Farm Birds Delikatess-pilboll Liten

JR Farm Birds Delikatess-​pilboll Liten, 55 g

  • Helt ätbar
  • Perfekt sysselsättning
  • För burfåglar
61 kr (1 109 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

JR Farm Birds Gourmetgunga

JR Farm Birds Gourmetgunga, 100 g

  • Av naturligt trä
  • Med hirs, bär, fröer & örter
  • För alla burfåglar
80 kr (800 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Quiko Fitness Foodball Rojo för Burfåglar

Quiko Fitness Foodball Rojo för Burfåglar, 100 g

  • Med extra kolvhirs
  • Helt ätbar
  • För upphängning eller placering
92 kr (920 kr / kg)

Leverans till 28. oktober

Quiko Fitness Foodball Grit för Burfåglar

Quiko Fitness Foodball Grit för Burfåglar, 100 g

  • För extra näbbnötning
  • För upphängning eller att lägga ner
  • Helt ätbar
92 kr (920 kr / kg)

Leverans till 28. oktober