Helfoder och kompletteringsfoder för fåglar

Handla efter kategorier

Filtrera och sortera

Pris Varumärken Smak
Filter

Foder: 1 - 30 av 56 artiklar

Versele laga Biscuit Fågel Hälsosamma Frön

Versele laga Biscuit Fågel Hälsosamma Frön, 6 Stycken

  • Kex med ägg & hälsosamma frön
  • Främjar konditionen
  • Stödjer vitaliteten
35 kr (6 kr / st.)

Leverans till 12. oktober

Versele laga Prestige Undulatfoder

Versele laga Prestige Undulatfoder, 20 kg

  • För undulater & andra små parakiter
  • För god kondition
  • Med noggrant utvalda ingredienser
405 kr (20 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Versele laga Prestige Turturduvor

Versele laga Prestige Turturduvor, 4 kg

  • För duvor
  • För god kondition
  • Med noggrant utvalda ingredienser
109 kr (27 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Kräcker® Trio-Mix Ägg, Frukt, Honung - Kanariefåglar

Vitakraft Kräcker® Trio-​Mix Ägg, Frukt, Honung -​ Kanariefåglar, 3 Stycken

  • Med 3 olika sorter
  • På obehandlat naturträ
  • Utan tillsatt socker
26 kr (9 kr / st.)

Leverans till 12. oktober

Versele laga NutriBird P15 Tropical

Versele laga NutriBird P15 Tropical, 1 kg

  • Extruderade pellets
  • Färgstark blandning
  • Motverkar selektivt ätbeteende
161 kr (161 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Versele laga Premium Kanariefoder

Versele laga Premium Kanariefoder, 800 g

  • Fröblandning
  • Med vitaminer, mineraler & aminosyror
  • Stödjer matsmältningen
87 kr (109 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Mineralgritsten 90 x 60 x 130 mm för Burfåglar

Quiko Mineralgritsten 90 x 60 x 130 mm för Burfåglar, 900 g

  • Högkvalitativ mineralkälla
  • Lättsmält
  • Perfekt under uppfödning & ruggning
46 kr (51 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Duvoplus Picksten med Ostronskal

Duvoplus Picksten med Ostronskal, 200 g

  • Stödjer benstommens utveckling
  • Motverkar tristess
  • Enkel att montera i buren
34 kr (170 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Versele laga Sticks för Undulater

Versele laga Sticks för Undulater, Mixed Fruit & Flowers (60 g)

  • För undulater
  • Krispiga & ugnsbakade
  • 2 st
23 kr (383 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Kräcker® Trio-Mix Banan, Örter, Kiwi - Parakiter

Vitakraft Kräcker® Trio-​Mix Banan, Örter, Kiwi -​ Parakiter, 3 Stycken

  • 3 olika smaker
  • Utvalda ingredienser av hög kvalitet
  • Artanpassad sysselsättning
21 kr 23 kr (7 kr / st.)

Leverans till 12. oktober

Versele laga Prestige Parakitfoder

Versele laga Prestige Parakitfoder, 1 kg

  • För stora parakiter
  • För god kondition
  • Med noggrant utvalda ingredienser
61 kr (61 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Quiko Med med Oreganoolja för Burfåglar

Quiko Med med Oreganoolja för Burfåglar, 75 g

  • Med naturlig oreganoolja
  • Praktisk pulverform
  • Ges dagligen
231 kr (3 080 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Versele laga Prestige Exotfågelfoder

Versele laga Prestige Exotfågelfoder, 1 kg

  • För exotiska fåglar
  • För god kondition
  • Med noggrant utvalda ingredienser
58 kr (58 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Versele laga Premium Papegojfoder Exotic Fruit

Versele laga Premium Papegojfoder Exotic Fruit, 750 g

  • Med spannmål, frön & frukt
  • 35 % fruktinnehåll
  • Ingredienser av hög kvalitet
92 kr (123 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Vitakraft Sittich Perle® Premium

Vitakraft Sittich Perle® Premium, 1.000 g

  • Balanserad sammansättning
  • Med naturliga ingredienser
  • Med VITA® HERBS örtkomposition
46 kr (46 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Med V Liquid med Oreganoolja för Burfåglar

Quiko Med V Liquid med Oreganoolja för Burfåglar, 30 ml

  • Stödjer det normala välbefinnandet
  • Utfodring via dricksvatten eller foder
  • Ges dagligen
80 kr (2 667 kr / l)

Leverans till 28. oktober

Birdol Bad- & Dricksvattentillsats för Burfåglar

Quiko Birdol Bad-​ & Dricksvattentillsats för Burfåglar, 250 ml

  • Med glycerin & eukalyptus
  • För en ren & välvårdad fjäderdräkt
  • Ges dagligen
278 kr (1 112 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Quiko Fitness Foodball Amarillo för Burfåglar

Quiko Fitness Foodball Amarillo för Burfåglar, 100 g

  • Av kokosfibrer & kolvhirs
  • Helt ätbar
  • För upphängning & placering
92 kr (920 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Versele laga Prestige Papegojfoder

Versele laga Prestige Papegojfoder, 3 kg

  • För papegojor
  • För god kondition
  • Med noggrant utvalda ingredienser
198 kr (66 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Quiko Mini Popcorn för Fåglar

Quiko Mini Popcorn för Fåglar, 170 g

  • Kan ges rå eller poppad
  • Optimal för papegojor, kakaduor & aror
  • Rik på mineraler
57 kr (335 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Quiko Rusk Specialfodertillsats för Burfåglar

Quiko Rusk Specialfodertillsats för Burfåglar, 5.000 g

  • Perfekt för Quiko äggfoder
  • Bättre absorptionsförmåga & färskhet
  • Återförslutningsbar
347 kr (69 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Bianco Uppfödningsfoder för Vita/Ljusa Kanarier & Mosaikkanarier

Quiko Bianco Uppfödningsfoder för Vita/Ljusa Kanarier & Mosaikkanarier, 5.000 g

  • Högkvalitativt uppfödnings- & kraftfoder
  • Även lämpligt som konditionsfoder
  • Med extra vitamin A
336 kr (67 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Quiko Öljäst Special för Burfåglar

Quiko Öljäst Special för Burfåglar, 400 g

  • Högkvalitativt foderråvara
  • Perfekt för avel & ruggning
  • Återförslutningsbar
150 kr (375 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

JR Farm Nötspecialiteter

JR Farm Nötspecialiteter, 200 g

  • 4 olika nötsorter
  • Rik på omättade fettsyror
  • Även för stora parakiter & papegojor
51 kr (255 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Beeztees Jodhaltig Picksten Rosa

Beeztees Jodhaltig Picksten Rosa, 5 x 5 cm

  • Tillför kalcium & andra mineraler
  • Perfekt för näbbvård
  • För upphängning
19 kr 21 kr

Leverans till 12. oktober

Bt Konditionsfoder för Brevduvor & Burduvor

Quiko Bt Konditionsfoder för Brevduvor & Burduvor, 5.000 g

  • Speciellt bakat äggkex
  • Med vitaminer & honung
  • Återförslutningsbar
324 kr (65 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Versele laga Prestige Kanariefoder

Versele laga Prestige Kanariefoder, 1 kg

  • För kanariefåglar
  • För god kondition
  • Med noggrant utvalda ingredienser
73 kr (73 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Versele laga Premium Papegojfoder

Versele laga Premium Papegojfoder, 2 kg

  • Fröblandning
  • Med vitaminer, mineraler & aminosyror
  • Stödjer matsmältningen
188 kr (94 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

JR Farm Birds Vipphirs

JR Farm Birds Vipphirs, 100 g

  • Perfekt sysselsättning
  • Lek på köpet
  • För burfåglar
80 kr (800 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Duvoplus Sepiaskal 12,5 cm

Duvoplus Sepiaskal 12,5 cm

  • Naturlig källa till kalcium och mineraler
  • Bidrar till starkare ben, näbb och äggskal
  • Ett viktigt tillbehör i alla fågelburar, lämpligt för alla fågelarter
28 kr

Leverans till 12. oktober