Helfoder för fåglar

Handla efter kategorier

Filtrera och sortera

Pris Varumärken Smak Innehåll
Filter

Helfoder: 24 artiklar

Versele laga Prestige Undulatfoder

Versele laga Prestige Undulatfoder, 20 kg

  • För undulater & andra små parakiter
  • För god kondition
  • Med noggrant utvalda ingredienser
405 kr (20 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Versele laga Prestige Turturduvor

Versele laga Prestige Turturduvor, 4 kg

  • För duvor
  • För god kondition
  • Med noggrant utvalda ingredienser
109 kr (27 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Versele laga NutriBird P15 Tropical

Versele laga NutriBird P15 Tropical, 1 kg

  • Extruderade pellets
  • Färgstark blandning
  • Motverkar selektivt ätbeteende
161 kr (161 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Versele laga Premium Kanariefoder

Versele laga Premium Kanariefoder, 800 g

  • Fröblandning
  • Med vitaminer, mineraler & aminosyror
  • Stödjer matsmältningen
87 kr (109 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Versele laga Prestige Parakitfoder

Versele laga Prestige Parakitfoder, 1 kg

  • För stora parakiter
  • För god kondition
  • Med noggrant utvalda ingredienser
61 kr (61 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Versele laga Prestige Exotfågelfoder

Versele laga Prestige Exotfågelfoder, 1 kg

  • För exotiska fåglar
  • För god kondition
  • Med noggrant utvalda ingredienser
58 kr (58 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Versele laga Premium Papegojfoder Exotic Fruit

Versele laga Premium Papegojfoder Exotic Fruit, 750 g

  • Med spannmål, frön & frukt
  • 35 % fruktinnehåll
  • Ingredienser av hög kvalitet
92 kr (123 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Vitakraft Sittich Perle® Premium

Vitakraft Sittich Perle® Premium, 1.000 g

  • Balanserad sammansättning
  • Med naturliga ingredienser
  • Med VITA® HERBS örtkomposition
46 kr (46 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Versele laga Prestige Papegojfoder

Versele laga Prestige Papegojfoder, 3 kg

  • För papegojor
  • För god kondition
  • Med noggrant utvalda ingredienser
198 kr (66 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Versele laga Prestige Kanariefoder

Versele laga Prestige Kanariefoder, 1 kg

  • För kanariefåglar
  • För god kondition
  • Med noggrant utvalda ingredienser
73 kr (73 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Versele laga Premium Papegojfoder

Versele laga Premium Papegojfoder, 2 kg

  • Fröblandning
  • Med vitaminer, mineraler & aminosyror
  • Stödjer matsmältningen
188 kr (94 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Versele laga Premium Undulatfoder

Versele laga Premium Undulatfoder, 2,50 kg

  • Fröblandning
  • Med vitaminer, mineraler & aminosyror
  • Stödjer matsmältningen
208 kr (83 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Versele laga Premiumfoder för Afrikanska Papegojor

Versele laga Premiumfoder för Afrikanska Papegojor, 1 kg

  • Fröblandning
  • Med vitaminer, mineraler & aminosyror
  • Stödjer matsmältningen
105 kr (105 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Versele laga Premium Exotfågelfoder

Versele laga Premium Exotfågelfoder, 800 g

  • Fröblandning
  • Med vitaminer, mineraler & aminosyror
  • Stödjer matsmältningen
78 kr (98 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Afrikanskt Parakitfoder Loro Parque Mix 1kg

Versele laga Afrikanskt Parakitfoder Loro Parque Mix 1kg, 1 kg

  • Fröblandning
  • Med vitaminer, mineraler & aminosyror
  • Stödjer matsmältningen
93 kr (93 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Versele laga Prestige Parakitfoder

Versele laga Prestige Parakitfoder, 20 kg

  • För stora parakiter
  • För god kondition
  • Med noggrant utvalda ingredienser
463 kr (23 kr / kg)

Leverans till 10. november

Duvoplus Mix för Turturduvor och Fasaner

Duvoplus Mix för Turturduvor och Fasaner, 20 kg

  • Balanserad
  • Frön, spannmål & krossad majs
  • Berikad med ärter & solrosfrön
255 kr (13 kr / kg)

Leverans till 22. oktober

Quiko Jordgubbsbiskvi för Fåglar

Quiko Jordgubbsbiskvi för Fåglar, 125 g

  • Proteinrikt kompletteringsfoder
  • Med jordgubbar, äggkex & honung
  • Hög acceptans
34 kr (272 kr / kg)

Leverans till 28. oktober

Duvoplus Mix för Tropiska Fåglar

Duvoplus Mix för Tropiska Fåglar, 20 kg

  • Med frön
  • Näringsrikt & balanserat
556 kr (28 kr / kg)

Leverans till 27. oktober

Lori för Alla Loriarter, Fikon- & Fladdermuspapegojor

Quiko Lori för Alla Loriarter, Fikon-​ & Fladdermuspapegojor, 3.000 g

  • Högkvalitativt helfoder
  • Vattenlösligt
  • Återförslutningsbar
812 kr (271 kr / kg)

Leverans till 27. oktober

Duvoplus Kolvhirs Gul 1 kg

Duvoplus Kolvhirs Gul 1 kg, 1 kg

  • 100 % naturligt
  • Perfekt aktivering
  • Passar även ungfåglar
184 kr (184 kr / kg)

Leverans till 27. oktober

Duvoplus Mix för Stora Parakiter

Duvoplus Mix för Stora Parakiter, 20 kg

  • Med frön
  • Balanserat & näringsrikt
463 kr (23 kr / kg)

Leverans till 27. oktober

Quiko Hand-Formula för Papegojor & Parakiter

Quiko Hand-​Formula för Papegojor & Parakiter, 625 g

  • Näringsrikt helfoder
  • För snabb avvänjning
  • Återförslutningsbar
289 kr (462 kr / kg)

För närvarande inte tillgänglig

Versele laga Premium Undulatfoder

Versele laga Premium Undulatfoder, 800 g

  • Fröblandning
  • Med vitaminer, mineraler & aminosyror
  • Stödjer matsmältningen
77 kr (96 kr / kg)

Leverans till 20. november