Kompletteringsfoder för fåglar

Handla efter kategorier

Filtrera och sortera

Pris Varumärken
Filter

Kompletteringsfoder: 20 artiklar

Mineralgritsten 90 x 60 x 130 mm för Burfåglar

Quiko Mineralgritsten 90 x 60 x 130 mm för Burfåglar, 900 g

  • Högkvalitativ mineralkälla
  • Lättsmält
  • Perfekt under uppfödning & ruggning
46 kr (51 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Duvoplus Picksten med Ostronskal

Duvoplus Picksten med Ostronskal, 200 g

  • Stödjer benstommens utveckling
  • Motverkar tristess
  • Enkel att montera i buren
34 kr (170 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Quiko Med med Oreganoolja för Burfåglar

Quiko Med med Oreganoolja för Burfåglar, 75 g

  • Med naturlig oreganoolja
  • Praktisk pulverform
  • Ges dagligen
231 kr (3 080 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Med V Liquid med Oreganoolja för Burfåglar

Quiko Med V Liquid med Oreganoolja för Burfåglar, 30 ml

  • Stödjer det normala välbefinnandet
  • Utfodring via dricksvatten eller foder
  • Ges dagligen
80 kr (2 667 kr / l)

Leverans till 28. oktober

Birdol Bad- & Dricksvattentillsats för Burfåglar

Quiko Birdol Bad-​ & Dricksvattentillsats för Burfåglar, 250 ml

  • Med glycerin & eukalyptus
  • För en ren & välvårdad fjäderdräkt
  • Ges dagligen
278 kr (1 112 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Quiko Rusk Specialfodertillsats för Burfåglar

Quiko Rusk Specialfodertillsats för Burfåglar, 5.000 g

  • Perfekt för Quiko äggfoder
  • Bättre absorptionsförmåga & färskhet
  • Återförslutningsbar
347 kr (69 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Bianco Uppfödningsfoder för Vita/Ljusa Kanarier & Mosaikkanarier

Quiko Bianco Uppfödningsfoder för Vita/Ljusa Kanarier & Mosaikkanarier, 5.000 g

  • Högkvalitativt uppfödnings- & kraftfoder
  • Även lämpligt som konditionsfoder
  • Med extra vitamin A
336 kr (67 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Quiko Öljäst Special för Burfåglar

Quiko Öljäst Special för Burfåglar, 400 g

  • Högkvalitativt foderråvara
  • Perfekt för avel & ruggning
  • Återförslutningsbar
150 kr (375 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

JR Farm Nötspecialiteter

JR Farm Nötspecialiteter, 200 g

  • 4 olika nötsorter
  • Rik på omättade fettsyror
  • Även för stora parakiter & papegojor
51 kr (255 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Bt Konditionsfoder för Brevduvor & Burduvor

Quiko Bt Konditionsfoder för Brevduvor & Burduvor, 5.000 g

  • Speciellt bakat äggkex
  • Med vitaminer & honung
  • Återförslutningsbar
324 kr (65 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Beeztees Jodhaltig Picksten Rosa

Beeztees Jodhaltig Picksten Rosa, 5 x 5 cm

  • Tillför kalcium & andra mineraler
  • Perfekt för näbbvård
  • För upphängning
19 kr 21 kr

Leverans till 12. oktober

Duvoplus Sepiaskal 12,5 cm

Duvoplus Sepiaskal 12,5 cm

  • Naturlig källa till kalcium och mineraler
  • Bidrar till starkare ben, näbb och äggskal
  • Ett viktigt tillbehör i alla fågelburar, lämpligt för alla fågelarter
28 kr

Leverans till 12. oktober

Beeztees Sepiaskal Vit

Beeztees Sepiaskal Vit, 11,5 cm

  • 100 % naturlig
  • Bläckfiskben
  • Fästs med klämma
36 kr 38 kr

Leverans till 12. oktober

Pilörtsört Mald för Burfåglar med Mörka Pigmenteringar & Horndelar

Quiko Pilörtsört Mald för Burfåglar med Mörka Pigmenteringar & Horndelar, 250 g

  • 100 % ren trampört
  • Högkvalitativt enskilt fodermedel
  • Återförslutningsbar
138 kr (552 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Esschert design Talgboll

Esschert design Talgboll, med nät (100 Stycken)

  • 100 talgbollar
  • Praktisk förvaringshink
  • Perfekt för fåglar
420 kr (4 kr / st.)

Leverans till 09. oktober

Quiko Djurhår-Hampa-Sisal, Bomaterial

Quiko Djurhår-​Hampa-​Sisal, Bomaterial, 500 g

  • Högkvalitativ materialmix
  • Perfekt för äggläggning
  • För undulater, kanariefåglar & Co
92 kr (184 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Quiko Torskleverolja för Burfåglar

Quiko Torskleverolja för Burfåglar, 200 ml

  • 100 % torsklevertran
  • Enkel dosering
  • Återförslutningsbar
184 kr (920 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Quiko Träkolsgrus för Burfåglar

Quiko Träkolsgrus för Burfåglar, 270 g

  • Lättsmält
  • Högkvalitativt foderråvara
  • Återförslutningsbar
92 kr (341 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Quiko Handuppfödning för Kanarier

Quiko Handuppfödning för Kanarier, 350 g

  • Högkvalitativt kompletteringsfoder
  • Kan kombineras med uppfödningsfoder
  • Främjar snabb foderacceptans
115 kr (329 kr / kg)

Leverans till 28. oktober

Vitacombex Bt Multivitaminsaft för Brevduvor

Quiko Vitacombex Bt Multivitaminsaft för Brevduvor, 500 ml

  • För daglig giva
  • Välsmakande
  • För dricksvatten & foder
196 kr (392 kr / l)

Leverans till 27. oktober