Lucky lou Lifestage Pouch Adult Fågel & Hjort, 125 g

En vild meny för din katt

19 kr

(152 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 125 g

I lager från 16. oktober

Varför tar det längre tid?

Varför tar det längre tid? Den här produkten finns för närvarande inte i lager, men kommer snart. Du kan beställa direkt - varan skickas till dig så snart den finns i lager. Stäng meddelandet

Leverans fredag, 23. oktober

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Inspirerat av naturen
  • Utvalda ingredienser
  • Utan konserveringsmedel

Ofta köpt tillsammans med Lucky lou Food Code Adult Fågel & Lax, 3 kg

Lucky lou Lifestage Pouch Adult Fågel & Hjort, 125 g 19 kr (152 kr / kg)
Lucky lou Food Code Adult Fågel & Lax, 3 kg 289 kr (96 kr / kg)
Totalpris: 308 kr
Beskrivning

Coola katter, se hit! Detta våtfoder ger din katt allt den behöver varje dag, med naturen som förebild. Det är inte bara en högkvalitativ näringsmässig grund för ett vitalt kattliv, utan smakar dessutom fantastiskt gott. För detta lämnar din katt gärna varje mus åt sidan.

  • Högkvalitativt helfoder för vuxna katter
  • Kattanpassat recept med naturen som förebild
  • Med fjäderfä, hjort och äpple
  • Högkvalitativt protein
  • Oemotståndligt gott
  • Lättsmält
  • Utan tillsatt socker, genteknik, spannmål och gluten
  • Tillverkat utan djurförsök
  • Premiumkvalitet från Tyskland

Utfodringsrekommendation:

  • Ge dagligen en mängd som motsvarar 3 - 5% av din katts kroppsvikt.
  • Se till att din katt alltid har tillgång till färskt dricksvatten.
Artikelnr.: LLU-014448
Innehåll: 125 g
EAN: 4260688851448
Tillverkarnr.: 014448
Varumärken: Lucky lou
Foderdeklaration: Helfoder
: Fri från genetiskt modifierade organismer, Fri från konserveringsmedel, Fri från tillsatt socker, Fri från spannmål, Fri från gluten
: Adult
: Lifestage
Sammansättning

60 % Geflügel (Herz, Muskelfleisch, Lever, Magsäck, Hals, Fett), 26,8 % Geflügel- und Hirschsud, 10 % Hirsch, 2 % Äpplen, 1 % Mineralstoffe, 0,2 % Nachtkerzenöl

Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser per 100 g
Råprotein 10,2 %
råfiber 0,4 %
Råoljor och fetter 5 %
Rohasche 2,8 %
Fuktighet 80 %
metaboliserbar energi 89,78 kcal

Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser

Ingredienser per 1 kg
Vitamin D3 (3a671) 200 IE
Zink als Zinksulfat, Monohydrat (3b605) 25 mg
Mangan (3b503) 1,4 mg
Kupfer (3b405) 1 mg
Jod (3b202) 0,75 mg
Taurin (3a370) 1.500 mg
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Pets Nature GmbH, Porschestraße 9, 70736, Fellbach, Tyskland, petsnature@petsnature.de, www.petsnature.de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Lucky lou Lifestage Pouch Adult Fågel & Hjort

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder