Lucky lou Lifestage Pouch Adult Fågel & Lax, 125 g

Smakar bättre än vilken mus som helst

19 kr

(152 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 125 g

Bara 8 styck kvar på lager

Leverans senast måndag, 12. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Helfoder för vuxna katter
  • Inspirerat av naturen
  • Utan spannmål & gluten

Ofta köpt tillsammans med Lucky lou Lifestage Pouch Adult Fågel & Öring, 125 g

Lucky lou Lifestage Pouch Adult Fågel & Lax, 125 g 19 kr (152 kr / kg)
Lucky lou Lifestage Pouch Adult Fågel & Öring, 125 g 19 kr (152 kr / kg)
Totalpris: 38 kr
Beskrivning

Coola katter, se hit! Detta våtfoder ger din katt allt den behöver varje dag, med naturen som förebild. Det är inte bara en högkvalitativ näringsmässig grund för ett vitalt kattliv, utan smakar dessutom fantastiskt gott. För detta lämnar din katt gärna varje mus åt sidan.

  • Högkvalitativt helfoder för vuxna katter
  • Kattanpassat recept med naturen som förebild
  • Med fjäderfä, lax och zucchini
  • Högkvalitativt protein
  • Oemotståndligt gott
  • Lättsmält
  • Utan tillsatt socker, genteknik, spannmål och gluten
  • Tillverkat utan djurförsök
  • Premiumkvalitet från Tyskland

Utfodringsrekommendation:

  • Ge dagligen en mängd som motsvarar 3 - 5% av din katts kroppsvikt.
  • Se till att din katt alltid har tillgång till färskt dricksvatten.
Artikelnr.: LLU-14327
Innehåll: 125 g
EAN: 4260688857327
Tillverkarnr.: 14327
Varumärken: Lucky lou
Foderdeklaration: Helfoder
: Fri från genetiskt modifierade organismer, Fri från konserveringsmedel, Fri från tillsatt socker, Fri från spannmål, Fri från gluten
: Adult
: Lifestage
Sammansättning

60 % Geflügel (Herz, Muskelfleisch, Lever, Magsäck, Hals, Fett), 26,8 % Geflügel- und Lachssud, 10 % lax, 2 % Zucchini, 1 % Mineralstoffe, 0,2 % laxolja

Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser per 100 g
Råprotein 10,3 %
råfiber 0,4 %
Råoljor och fetter 5,8 %
Rohasche 3 %
Fuktighet 78 %
metaboliserbar energi 88,55 kcal

Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser

Ingredienser per 1 kg
Zink als Zinksulfat, Monohydrat (3b605) 25 mg
Mangan (3b503) 1,4 mg
Kupfer (3b405) 1 mg
Jod (3b202) 0,75 mg
Taurin (3a370) 1.500 mg
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Pets Nature GmbH, Porschestraße 9, 70736, Fellbach, Tyskland, petsnature@petsnature.de, www.petsnature.de

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Lucky lou Lifestage Pouch Adult Fågel & Lax