Dog's love Våtfoder Hund KYCKLING, Eko, 200 g

Högkvalitativt helfoder, Eko

34 kr

(170 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 200 g

I lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • 61 % kycklingkött, Eko
  • Utan spannmål och konstgjorda tillsatser
  • Tillverkad i Österrike

Ofta köpt tillsammans med Dog's love Torrfoder Hund SENIOR VILT, 2 kg

Dog's love Våtfoder Hund KYCKLING, Eko, 200 g 34 kr (170 kr / kg)
Dog's love Torrfoder Hund SENIOR VILT, 2 kg 255 kr (128 kr / kg)
Totalpris: 289 kr
Beskrivning

Med noggrant utvalda ingredienser av högsta ekologiska kvalitet blir det lätt att välja rätt! Ekologiskt våtfoder från Dog's Love innehåller 61 % saftigt ekologiskt kycklingkött och passar både stora och små finsmakare. Värdefulla ekologiska grönsaker samt glutenfritt ekologiskt bovete bidrar till en balanserad kost och ger din hund det den behöver.

Den goda måltiden tillverkas med omsorg i Österrike. Fodret är fritt från genteknik och gluten, och inga artificiella tillsatser används vid tillverkningen.

► Detta monoproteinfoder passar vuxna hundar, även näringskänsliga hundar.

Artikelnr.: XEV-DLO-DB00200CH
Innehåll: 200 g
EAN: 9120063680610
Tillverkarnr.: DB00200CH
Varumärken: Dog's love
Foderdeklaration: Helfoder
: Fri från genetiskt modifierade organismer, Fri från tillsatser, Fri från spannmål, Fri från gluten, Monoprotein
: Adult
Allmän information: Färgen kan avvika från originalbilden.
Sammansättning

61 % Hühnerfleisch[1], 10 % morötter[1], 10 % Sellerie[1], 8 % broccoli[1], 4 % Buchweizenkerne, Mineralstoffe, 0,3 % Basilika[1], solrosolja[1]

  1. Bio
Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Råprotein 7 %
råfett 6,5 %
Rohasche 2,3 %
Råoljor och fetter 0 %
råfiber 1,5 %
fukthalt 77 %

Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser

Ingredienser per 1 kg
vitamin A 2.025 IE
vitamin D3 136 IE
Zink i form av zinksulfat monohydrat 20 mg
koppar-II-sulfat-pentahydrat 1 mg
vattenfritt kalciumjodat 0,75 mg
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: PetCo GmbH, Hasnerstraße 123, 1160, Wien, Österrike, office@petco.group

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Dog's love Våtfoder Hund KYCKLING, Eko

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder