Foder och tillbehör för vaktlar

Filtrera och sortera

Pris Varumärken Innehåll
Filter

Vaktlar: 29 artiklar

Chipsi Strö Classic 20 kg

Chipsi Strö Classic 20 kg, 500 l

  • Mjukträspån av gran & tall
  • För gnagare & många lantbruksdjur
  • Mycket absorberande, luktbindande & skonsamt för tassarna
231 kr (0 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Chipsi Strö Super

Chipsi Strö Super, 3,40 kg

  • 100 % finkornig mjukträfiber
  • Damm- & bakteriefri
  • Extra absorberande & luktbindande
46 kr (14 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Chipsi Ultra Kattsand

Chipsi Ultra Kattsand, 10 l

  • 100 % granulat av mjukt trä
  • Skonsamt mot tassarna och extra absorberande
  • Binder lukt naturligt
69 kr (7 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Versele laga Gra-Mix Kyckling- & Vaktelblandning

Versele laga Gra-​Mix Kyckling-​ & Vaktelblandning, 4 kg

  • För kycklingar & vaktlar
  • Spannmålsblandning & majs
  • Finkrossat
115 kr (29 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Chipsi Strö Super

Chipsi Strö Super, 15 kg

  • 100 % finkornig mjukträfiber
  • Damm- & bakteriefri
  • Extra absorberande & luktbindande
196 kr (13 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Chipsi Strö Classic 3,5 kg

Chipsi Strö Classic 3,5 kg, 60 l

  • Mjukträspån av gran & tall
  • För gnagare & många lantbruksdjur
  • Mycket absorberande, luktbindande & skonsamt för tassarna
54 kr 57 kr (1 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Kerbl Keramisk Mörkstrålare

Kerbl Keramisk Mörkstrålare, 250 Watt

  • Speciell keramikbeläggning
  • Max. drifttimmar: 15 000
  • Extra lång livslängd
138 kr

Leverans till 28. oktober

Versele laga Gra-Mix Hönsblandning

Versele laga Gra-​Mix Hönsblandning, 4 kg

  • För fjäderfä
  • Spannmålsblandning med solrosfrön
  • Med hel majs
83 kr (21 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Versele laga Grit+ Mineraler

Versele laga Grit+ Mineraler, 1,50 kg

  • För bättre matsmältning
  • Rik på viktiga vitaminer & mineraler
  • För bildning av starka äggskal
46 kr (31 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Versele laga Country Grit Mineraler

Versele laga Country Grit Mineraler, 2,50 kg

  • För bättre matsmältning
  • Rik på viktiga mineraler
  • För bildning av starka äggskal
46 kr (18 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Versele laga Gra-Mix Ardenner Fin Krossad Majs

Versele laga Gra-​Mix Ardenner Fin Krossad Majs, 4 kg

  • För värphöns & annat fjäderfä
  • Spannmål, solrosfrön, ärtor & majs
  • Finkrossat
86 kr (22 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Kerbl Infraröd Lampa Härdat Glas, Röd

Kerbl Infraröd Lampa Härdat Glas, Röd, 250 Watt

  • Stänksäker
  • Lampsockel: E27
  • Max. drifttimmar: 5 000
72 kr

Leverans till 12. oktober

Chipsi Strö Classic 1 kg

Chipsi Strö Classic 1 kg, 15 l

  • Mjukträspån av gran & tall
  • För gnagare & många lantbruksdjur
  • Mycket absorberande, luktbindande & skonsamt för tassarna
16 kr 17 kr (1 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Kerbl Foderautomat Bio-Plast

Kerbl Foderautomat Bio-​Plast, 2,5 kg

  • För placering på marken & upphängning
  • Original Stükerjürgen
  • 100 % återvinningsbar
161 kr

Leverans till 12. oktober

Värmekabel för Fjäderfävattnare 12 V, 10 W, med Nätadapter

Kerbl Värmekabel för Fjäderfävattnare 12 V, 10 W, med Nätadapter

  • Frostskydd upp till -10 °C
  • För alla vanliga vattenautomater
  • Värmeeffekt: 12 W
289 kr

Leverans till 12. oktober

Kerbl Infraröd Lampa Härdat Glas, Klar

Kerbl Infraröd Lampa Härdat Glas, Klar, 250 Watt

  • Stänksäker
  • Lampsockel: E27
  • Max. drifttimmar: 5 000
69 kr

Leverans till 12. oktober

Kerbl Vattenautomat Rapid Clean Höns 6 L

Kerbl Vattenautomat Rapid Clean Höns 6 L

  • Enkel påfyllning från ovansidan
  • Av robust plast
  • För upphängning
278 kr

Leverans till 09. oktober

Kerbl Vaktelvattnare

Kerbl Vaktelvattnare, 3,5 L

  • Original Stükerjürgen
  • Livsmedelsgodkänd
  • Automatisk vattentillförsel
92 kr

Leverans till 12. oktober

Vattenautomat för Fjäderfä 30 L, GOLD Höjd: 70 cm

Kerbl Vattenautomat för Fjäderfä 30 L, GOLD Höjd: 70 cm

  • Kan fyllas på uppifrån
  • Står stadigt
  • Höjd: 70 cm
580 kr

Leverans till 09. oktober

Vattenautomat för Kycklingar/Vaktlar i Plast 1 L

Kerbl Vattenautomat för Kycklingar/Vaktlar i Plast 1 L

  • För vaktlar, höns & kycklingar
  • Tvådelad konstruktion
  • Av robust plast
53 kr

Leverans till 12. oktober

Chipsi Strö Super

Chipsi Strö Super, 24 kg

  • 100 % finkornig mjukträfiber
  • Damm- & bakteriefri
  • Extra absorberande & luktbindande
289 kr (12 kr / kg)

Leverans till 10. november

Versele laga Krossad Majs

Versele laga Krossad Majs, 3,50 kg

  • För fjäderfä
  • Med grovkrossad majs
  • Innehåller frön & olika spannmålssorter
75 kr (21 kr / kg)

För närvarande inte tillgänglig

Bob Mjukfoder för Fasaner & Vaktlar (burfåglar)

Quiko Bob Mjukfoder för Fasaner & Vaktlar (burfåglar), 5.000 g

  • För unga & vuxna fåglar
  • Med äggkex, räkor & honung
  • Kan utfodras året runt
405 kr (81 kr / kg)

Leverans till 27. oktober

Versele laga Gold 1&2 Crumble Kycklingkross

Versele laga Gold 1&2 Crumble Kycklingkross, 5 kg

  • Från dag 1 till äggläggning
  • För en sund utveckling
  • 2 mm stora smulor
161 kr (32 kr / kg)

Leverans till 10. november

Professionell Värmestrålare Aluminium, 2,5 m Kabel

Kerbl Professionell Värmestrålare Aluminium, 2,5 m Kabel, med 3-​vägs sparströmbrytare

  • Svetsad C-länksfästkedja
  • För ljuskällor upp till 175 W
  • Skärmdiameter: 21 cm
278 kr

Leverans till 28. oktober

Kerbl Underrede för 70144 Höjd 7 cm

Kerbl Underrede för 70144 Höjd 7 cm

  • För bio-foderautomat 1 kg
  • Praktiskt tillbehör
  • 100 % återvinningsbar
69 kr

Leverans till 28. oktober

Kerbl Foderautomat för Fjäderfä i Plast 1 L

Kerbl Foderautomat för Fjäderfä i Plast 1 L

  • Rent foder till ditt fjäderfä
  • För vaktlar, höns & kycklingar
  • 2-delad konstruktion
63 kr

Leverans till 28. oktober

Kerbl SunnyBoy Värmestrålare

Kerbl SunnyBoy Värmestrålare, 100 Watt

  • Större komfortzon
  • Helt i rostfritt stål
  • Inklusive rött ljus
1 080 kr

Leverans till 27. oktober

Kerbl Underrede för 72248 Höjd: 25

Kerbl Underrede för 72248 Höjd: 25

  • Robust plast
  • Praktiskt tillbehör
  • Höjd: 25 cm
196 kr

Leverans till 28. oktober