Allt för häst, får, nöt och betesdjur

Handla efter kategorier

Filtrera och sortera

Pris Varumärken Betesdjur Användningsområde
Filter

Häst, nöt & co.: 1 - 30 av 133 artiklar

Almenland heu Örthö

Almenland heu Örthö, 1 kg

  • Från Österrike
  • Gräs & örter
  • Varsamt skördade & torkade
56 kr 63 kr (56 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Almenland heu Örthö

Almenland heu Örthö, 4,30 kg

  • Från Österrike
  • Gräs & örter
  • Varsamt skördade & torkade
207 kr 231 kr (48 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Heumanderl Halm Stor

Heumanderl Halm Stor, 2 kg

  • För smådjur
  • Spannmålshalm
  • För strö eller bobygge
72 kr 80 kr (36 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Chipsi Ultra Kattsand

Chipsi Ultra Kattsand, 10 l

  • 100 % granulat av mjukt trä
  • Skonsamt mot tassarna och extra absorberande
  • Binder lukt naturligt
62 kr 69 kr (6 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Heumanderl Hö Big Bag

Heumanderl Hö Big Bag, 6 kg

  • Från Österrike
  • Hög kvalitet
  • Från naturnära odling
229 kr 255 kr (38 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Chipsi Strö Classic 20 kg

Chipsi Strö Classic 20 kg, 500 l

  • Mjukträspån av gran & tall
  • För gnagare & många lantbruksdjur
  • Mycket absorberande, luktbindande & skonsamt för tassarna
231 kr (0 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Heumanderl Hö Stor

Heumanderl Hö Stor, 1.850 g

  • Från Österrike
  • Hög kvalitet
  • Från naturnära odling
92 kr 103 kr (50 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Heumanderl Hö Stor, Ekobag

Heumanderl Hö Stor, Ekobag, 1.850 g

  • Från Österrike
  • Hög kvalitet
  • Från naturnära odling
92 kr 103 kr (50 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Chipsi Strö Super

Chipsi Strö Super, 15 kg

  • 100 % finkornig mjukträfiber
  • Damm- & bakteriefri
  • Extra absorberande & luktbindande
176 kr 196 kr (12 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Kerbl Keramisk Mörkstrålare

Kerbl Keramisk Mörkstrålare, 250 Watt

  • Speciell keramikbeläggning
  • Max. drifttimmar: 15 000
  • Extra lång livslängd
124 kr 138 kr

Leverans till 28. oktober

Chipsi Strö Super

Chipsi Strö Super, 3,40 kg

  • 100 % finkornig mjukträfiber
  • Damm- & bakteriefri
  • Extra absorberande & luktbindande
46 kr (14 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Aesculap Favorita CLi 2 Batterier + Skär GT770D

Aesculap Favorita CLi 2 Batterier + Skär GT770D

  • Limited Edition-design
  • För hel- & delklippning
  • Inklusive 2 batterier
3 976 kr 4 418 kr

Gratis frakt fram till 12. oktober

Batteriklippmaskin Durati Pro, 2 Batterier

Aesculap Batteriklippmaskin Durati Pro, 2 Batterier

  • Limited Edition i svart/brons
  • Tar även bort tovor
  • Inklusive 2 batterier
3 452 kr 3 836 kr

Gratis frakt fram till 09. oktober

Chipsi Strö Classic 3,5 kg

Chipsi Strö Classic 3,5 kg, 60 l

  • Mjukträspån av gran & tall
  • För gnagare & många lantbruksdjur
  • Mycket absorberande, luktbindande & skonsamt för tassarna
51 kr 57 kr (1 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Duvoplus Get- och Viltmüsli

Duvoplus Get-​ och Viltmüsli, 18 kg

  • För getter & vilt
  • Balanserat & gott
281 kr 313 kr (16 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Kerbl Infraröd Värmestrålare

Kerbl Infraröd Värmestrålare, 2,5 m kabel

  • Stabil aluminiumskärm
  • Robust fästkedja
  • Optimal luftcirkulation
144 kr 161 kr

Leverans till 12. oktober

Kerbl Infraröd Lampa Härdat Glas, Röd

Kerbl Infraröd Lampa Härdat Glas, Röd, 150 Watt

  • Stänksäker
  • Lampsockel: E27
  • Max. drifttimmar: 5 000
62 kr 69 kr

Leverans till 28. oktober

Duvoplus Fårmüsli

Duvoplus Fårmüsli, 18 kg

  • Balanserat & gott
  • Med fibrer
  • Utan koppar
260 kr 289 kr (14 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Valetumed Professional ZEO ANIMAL Extrafin

Valetumed Professional ZEO ANIMAL Extrafin, 25 kg

  • 100 % naturlig klinoptilolit
  • För nötkreatur, gris, häst & fjäderfä
  • Extrafinmalet pulver
144 kr 161 kr (6 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Heumanderl Hö Liten

Heumanderl Hö Liten, 500 g

  • Från Österrike
  • Hög kvalitet
  • Från naturnära odling
30 kr 34 kr (60 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Kerbl Smågrisbitring Natur

Kerbl Smågrisbitring Natur, utan upphängningskedja

  • Av organiskt material
  • Hälsomässigt ofarlig
  • Diameter: 18 cm
88 kr 98 kr

Leverans till 12. oktober

Charline Foderkol Pellets för Hästar

Charline Foderkol Pellets för Hästar, 2,50 kg

  • För att stödja tarmarna
  • Luktfri & smaklös
  • Fri från alla tillsatser
563 kr 626 kr (225 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Wahl professional Aloe Soothe Schampokoncentrat

Wahl professional Aloe Soothe Schampokoncentrat, 500 ml

  • För alla typer av djurpäls
  • Vårdar och rengör
  • Med naturliga ingredienser
144 kr 161 kr (288 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Kerbl Sparlampa PAR38 Klar

Kerbl Sparlampa PAR38 Klar, 100 Watt

  • Stänkskyddad
  • Långlivad & robust
  • Max drifttimmar: 5 000
72 kr 80 kr

Leverans till 12. oktober

Kerbl Sparlampa PAR38 Röd

Kerbl Sparlampa PAR38 Röd, 100 Watt

  • Hjälper till att spara energi
  • Stänkskyddad
  • Max. drifttimmar: 5 000
72 kr 80 kr

Leverans till 12. oktober

Charline Foderkol-mjöl för Nötdjur

Charline Foderkol-​mjöl för Nötdjur, 14 kg

  • Eliminering av skadliga ämnen & gifter
  • Kan stödja ämnesomsättningen
  • I stressiga situationer & vid foderbyte
603 kr (43 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Charline Foderkol-pulver för Kalvar

Charline Foderkol-​pulver för Kalvar, 4 kg

  • För att hjälpa mot diarré
  • Mycket låg dos nödvändig
  • 100 % österrikisk naturprodukt
463 kr (116 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Hunter Trimkam Spa Specialblad, Stor 31 Tänder

Hunter Trimkam Spa Specialblad, Stor 31 Tänder

  • För medel- till långhåriga hundar
  • Innovativt blad i rostfritt stål
  • Ergonomiskt utformat handtag
125 kr 313 kr

Leverans till 12. oktober

Kerbl Infraröd Lampa Härdat Glas, Klar

Kerbl Infraröd Lampa Härdat Glas, Klar, 250 Watt

  • Stänksäker
  • Lampsockel: E27
  • Max. drifttimmar: 5 000
62 kr 69 kr

Leverans till 12. oktober

Valetumed Professional Prebiotic TopinPur

Valetumed Professional Prebiotic TopinPur, 5 x 60 ml (300 ml)

  • Av fermenterad jordärtskocka
  • Stödjer normal tarmflora
  • För nötkreatur, grisar & fjäderfä
500 kr 556 kr (1 667 kr / l)

Leverans till 12. oktober