Foder och tillbehör för höns

Handla efter kategorier

Filtrera och sortera

Pris Varumärken
Filter

Höns: 1 - 30 av 163 artiklar

Almenland heu Örthö

Almenland heu Örthö, 1 kg

  • Från Österrike
  • Gräs & örter
  • Varsamt skördade & torkade
56 kr 63 kr (56 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Duvoplus Träfiberströ

Duvoplus Träfiberströ, 10 kg

  • 100 % naturligt
  • Absorberande & hygieniskt
  • Nästan dammfritt
155 kr 173 kr (16 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Almenland heu Örthö

Almenland heu Örthö, 4,30 kg

  • Från Österrike
  • Gräs & örter
  • Varsamt skördade & torkade
207 kr 231 kr (48 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Heumanderl Halm Stor

Heumanderl Halm Stor, 2 kg

  • För smådjur
  • Spannmålshalm
  • För strö eller bobygge
72 kr 80 kr (36 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Duvoplus Kycklingmix

Duvoplus Kycklingmix, 20 kg (1 Säck)

  • För unga höns
  • Med frön och spannmål
  • Innehåller ärtor & krossad majs
207 kr 231 kr (10 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Duvoplus Ostronskal 25 kg

Duvoplus Ostronskal 25 kg, Fin (1 Säck)

  • Extra kalcium
  • Stärker benstomme & äggskal
  • Finmalet
229 kr 255 kr (9 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Chipsi Ultra Kattsand

Chipsi Ultra Kattsand, 10 l

  • 100 % granulat av mjukt trä
  • Skonsamt mot tassarna och extra absorberande
  • Binder lukt naturligt
62 kr 69 kr (6 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Versele laga Gold 4 Mix 3mm Värppellets

Versele laga Gold 4 Mix 3mm Värppellets, 5 kg

  • Från 18 veckor
  • För hela värpperioden
  • Med spannmål & värppellets
114 kr 127 kr (23 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Heumanderl Hö Big Bag

Heumanderl Hö Big Bag, 6 kg

  • Från Österrike
  • Hög kvalitet
  • Från naturnära odling
229 kr 255 kr (38 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Chipsi Strö Classic 20 kg

Chipsi Strö Classic 20 kg, 500 l

  • Mjukträspån av gran & tall
  • För gnagare & många lantbruksdjur
  • Mycket absorberande, luktbindande & skonsamt för tassarna
231 kr (0 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Heumanderl Hö Stor

Heumanderl Hö Stor, 1.850 g

  • Från Österrike
  • Hög kvalitet
  • Från naturnära odling
92 kr 103 kr (50 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Heumanderl Hö Stor, Ekobag

Heumanderl Hö Stor, Ekobag, 1.850 g

  • Från Österrike
  • Hög kvalitet
  • Från naturnära odling
92 kr 103 kr (50 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Duvoplus Värpkorn

Duvoplus Värpkorn, 5 kg (1 Säck)

  • Pellets
  • Daglig utfodring
  • För regelbunden äggläggning
114 kr 127 kr (23 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Chipsi Strö Super

Chipsi Strö Super, 15 kg

  • 100 % finkornig mjukträfiber
  • Damm- & bakteriefri
  • Extra absorberande & luktbindande
176 kr 196 kr (12 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Versele laga Gra-Mix Kyckling- & Vaktelblandning

Versele laga Gra-​Mix Kyckling-​ & Vaktelblandning, 4 kg

  • För kycklingar & vaktlar
  • Spannmålsblandning & majs
  • Finkrossat
103 kr 115 kr (26 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Kerbl Keramisk Mörkstrålare

Kerbl Keramisk Mörkstrålare, 250 Watt

  • Speciell keramikbeläggning
  • Max. drifttimmar: 15 000
  • Extra lång livslängd
124 kr 138 kr

Leverans till 28. oktober

Duvoplus Kycklingsmulor

Duvoplus Kycklingsmulor, 5 kg (1 Säck)

  • För kycklingar
  • Från dag 1
  • Smulfoder
135 kr 150 kr (27 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Chipsi Strö Super

Chipsi Strö Super, 3,40 kg

  • 100 % finkornig mjukträfiber
  • Damm- & bakteriefri
  • Extra absorberande & luktbindande
46 kr (14 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Chipsi Strö Classic 3,5 kg

Chipsi Strö Classic 3,5 kg, 60 l

  • Mjukträspån av gran & tall
  • För gnagare & många lantbruksdjur
  • Mycket absorberande, luktbindande & skonsamt för tassarna
51 kr 57 kr (1 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Duvoplus Hönssele Svart

Duvoplus Hönssele Svart, M

  • Av ventilerande Oxfordtyg
  • Enkel att ta på
  • Med tryckknapp
124 kr 138 kr

Leverans till 12. oktober

Kerbl Vattenhink för Fjäderfä 12 l

Kerbl Vattenhink för Fjäderfä 12 l

  • Extra stor kapacitet
  • Med 4 nippeldrickare i rostfritt stål
  • Enkel att rengöra
336 kr 374 kr

Leverans till 09. oktober

Quiko HF Kalcium för Höns

Quiko HF Kalcium för Höns, 1.000 ml

  • För höns & fjäderfä
  • Optimal under värpningsfasen
  • För foder & dricksvatten
165 kr 184 kr (165 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Versele laga Gra-Mix Hönsblandning

Versele laga Gra-​Mix Hönsblandning, 4 kg

  • För fjäderfä
  • Spannmålsblandning med solrosfrön
  • Med hel majs
74 kr 83 kr (19 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Kerbl Infraröd Värmestrålare

Kerbl Infraröd Värmestrålare, 2,5 m kabel

  • Stabil aluminiumskärm
  • Robust fästkedja
  • Optimal luftcirkulation
144 kr 161 kr

Leverans till 12. oktober

Styrning Duo Pro, Storlek M, Inkl. Skjutlucka 70570

Kerbl Styrning Duo Pro, Storlek M, Inkl. Skjutlucka 70570

  • Skyddar mot rovdjur
  • Individuellt justerbar
  • Maximal säkerhet
1 046 kr 1 395 kr

Leverans till 12. oktober

Kerbl SmartCoop Styrning

Kerbl SmartCoop Styrning

  • För smart styrning av flera funktioner
  • För upp till 12 SmartCoop-moduler
  • Flexibel & individuellt anpassningsbar
1 454 kr 1 616 kr

Gratis frakt fram till 12. oktober

Kerbl SmartCoop LED Stallbelysning

Kerbl SmartCoop LED Stallbelysning

  • Främjar välbefinnande & värpförmåga
  • SmartCoop-styrenhet krävs
  • Individuellt programmerbar
312 kr 347 kr

Leverans till 12. oktober

Versele laga Grit+ Mineraler

Versele laga Grit+ Mineraler, 1,50 kg

  • För bättre matsmältning
  • Rik på viktiga vitaminer & mineraler
  • För bildning av starka äggskal
41 kr 46 kr (27 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Kerbl Vit Plastdel, Endast för 74160 & 74163

Kerbl Vit Plastdel, Endast för 74160 & 74163

  • Originalreservdel
  • Hög kvalitet
  • Enkel montering
8 kr 9 kr

Leverans till 12. oktober

Versele laga Country Grit Mineraler

Versele laga Country Grit Mineraler, 2,50 kg

  • För bättre matsmältning
  • Rik på viktiga mineraler
  • För bildning av starka äggskal
41 kr 46 kr (16 kr / kg)

Leverans till 09. oktober