Mjamjam Kalkon & Morot, 6 x 200g

Helfoder för hundar

111 kr 124 kr -10%

(93 kr / kg, Alla priser inkl. moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 6 x 200g

Bara 3 styck kvar på lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Naturligt
  • Extra hög kötthalt
  • Premiumkvalitet

Ofta köpt tillsammans med Happy Dog Torrfoder Supreme France, 11 kg + 1 kg Gratis (12 kg)

Mjamjam Kalkon & Morot, 6 x 200g 111 kr (93 kr / kg)
Happy Dog Torrfoder Supreme France, 11 kg + 1 kg Gratis (12 kg) 657 kr (55 kr / kg)
Totalpris: 768 kr
Beskrivning

Våtfodret från Mjamjam skämmer bort din hund med fyllig smak, hög kvalitet och en dos omtanke. Din fyrbenta vän får en komplett måltid med färsk kalkon och krispiga morötter. Allt för att din älskling ska få det den behöver.

Det du inte hittar i detta foder är konserveringsmedel, smakämnen, vegetabiliska biprodukter eller animaliskt mjöl. Fodret är dessutom fritt från socker, spannmål och laktos.

Utfodringsrekommendation:

Hundens vikt 5-10 kg 10-20 kg 20-35 kg 35-65 kg
Fodermängd per dag 200-400 g 400-800 g 800-1200 g 1200-2000 g

Servera alltid fodret rumstempererat och med färskt vatten.

Detta set innehåller:

Artikelnr.: MJM-206053-6er
Innehåll: 1.200 g
Varumärken: Mjamjam
Foderdeklaration: Helfoder
: Fri från syntetiska konserveringsmedel, Fri från socker, Fri från tillsatt socker, Fri från spannmål, Fri från gluten, Fri från laktos, Monoprotein, Naturlig
: Adult
: Vitaminer, mineraler och spårämnen
Allmän information: Färgen kan avvika från originalbilden.
Ingredienser

Kalkon & Morot

66 % Truthahnfleisch, -herz, -leber, -magen, 28,5 % Fleischbrühe, 4 % Morot, 1 % Mineraler, 0,5 % Eierschalen getrocknet

Ingredienser

Kalkon & Morot

Ingredienser
Råprotein 11 %
Fettgehalt 6 %
Rohasche 2 %
Rohöle und -fette 0 %
råfiber 0,4 %
Fuktighet 79 %
Calcium 0,25 %
Phosphor 0,22 %
kalium 0,26 %
Natrium 0,24 %

Kalkon & Morot

Ingredienser per kg
Vitamin D3 200 IE
Vitamin E 50 mg
vattenfritt kalciumjodat 0,2 mg
Mangan-II-Sulfat 2 mg
Zinksulfat, Monohydrat 20 mg
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: MjAMjAM Petfood GmbH, Ebing 118, 84478, Waldkraiburg, Tyskland, www.mjamjam-petfood.de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Mjamjam Kalkon & Morot

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder