Mjamjam Ren Känguru, 800 g

Helfoder för hundar

64 kr 72 kr -11%

(80 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 800 g

I lager från 23. oktober

Varför tar det längre tid?

Varför tar det längre tid? Den här produkten finns för närvarande inte i lager, men kommer snart. Du kan beställa direkt - varan skickas till dig så snart den finns i lager. Stäng meddelandet

Leverans torsdag, 29. oktober

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Naturligt
  • Ren köttnjutning
  • Premiumkvalitet

Ofta köpt tillsammans med VEGDOG Green Crunch, 4 kg

Mjamjam Ren Känguru, 800 g 64 kr (80 kr / kg)
VEGDOG Green Crunch, 4 kg 364 kr (91 kr / kg)
Totalpris: 428 kr
Beskrivning

Våtfodret från Mjamjam skämmer bort din hund med fyllig smak, enastående kvalitet och en gnutta kärlek. Kängurukött som enda proteinkälla får garanterat din hunds smaklökar att jubla och ger en värdefull, artanpassad måltid. Så att din älskling får allt den behöver.

Det du inte hittar i detta foder är konserverings- och smakämnen, vegetabiliska biprodukter eller köttmjöl. Fodret är även fritt från socker, spannmål och laktos.

Utfodringsrekommendation:

Hundens vikt 5-10 kg 10-20 kg 20-35 kg 35-65 kg
Fodermängd per dag 200-400 g 400-800 g 800-1200 g 1200-2000 g

Servera alltid fodret rumstempererat och med färskt vatten.

Artikelnr.: MJM-206151
Innehåll: 800 g
EAN: 4260512872809
Tillverkarnr.: 206151
Varumärken: Mjamjam
Foderdeklaration: Helfoder
: Fri från syntetiska konserveringsmedel, Fri från socker, Fri från tillsatt socker, Fri från spannmål, Fri från laktos, Monoprotein, Naturlig
: Adult
: Vitaminer, mineraler och spårämnen
Allmän information: Färgen kan avvika från originalbilden.
Ingredienser

Sammansättning

71 % Kängurufleisch, -herz, -leber, -lunge, -niere, 27,5 % Fleischbrühe, 0,5 % Eierschalen getrocknet, 1 % Mineraler

Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Råprotein 12 %
Fettgehalt 4,5 %
Rohasche 1,5 %
Rohöle und -fette 0 %
råfiber 0,4 %
Fuktighet 80 %
Calcium 0,3 %
Phosphor 0,28 %
kalium 0,26 %
Natrium 0,24 %

Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser

Ingredienser per kg
Vitamin D3 200 IE
Vitamin E 50 mg
vattenfritt kalciumjodat 0,2 mg
Mangan-II-Sulfat 2 mg
Zinksulfat, Monohydrat 20 mg
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: MjAMjAM Petfood GmbH, Ebing 118, 84478, Waldkraiburg, Tyskland, www.mjamjam-petfood.de

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Mjamjam Ren Känguru