Våtfoder och torrfoder för valpar

Filtrera och sortera

Pris Varumärken Smak Egenskaper Förpackningstyp
Filter

Valpfoder: 1 - 30 av 72 artiklar

Royal canin Giant Puppy

Royal canin Giant Puppy, 15 kg

  • Starkt kroppseget försvar
  • Hjärnans utveckling
  • Intensiv tillväxtfas - kontrollerat energiinnehåll
777 kr (52 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Royal canin Maxi Puppy

Royal canin Maxi Puppy, 15 kg

  • Starkt kroppseget försvar
  • Hjärnans utveckling
  • Stödjer mikrobiomet
870 kr (58 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Royal canin Mini Puppy i Sås 12x85 g

Royal canin Mini Puppy i Sås 12x85 g, 1.020 g

  • Mjuk konsistens för mjölktänder
  • Stödjer utvecklingen av kroppens eget försvar
  • Stödjer hjärnans utveckling
161 kr (158 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Royal canin Mini Puppy

Royal canin Mini Puppy, 2 kg

  • Starkt kroppseget försvar
  • Hjärnans utveckling
  • Stödjer mikrobiomet
231 kr (116 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Rinti Kennerfleisch Junior Nöt

Rinti Kennerfleisch Junior Nöt, 800 g

  • För valpar & unghundar
  • Hög kötthalt
  • Med omega-3-fettsyror
35 kr (44 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Pedigree Professional Nutrition Junior med Fågel

Pedigree Professional Nutrition Junior med Fågel, 12 kg

  • Balans mellan kött & näring
  • Små bitar för små munnar
  • Stöd för god tandvård
344 kr 405 kr (29 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

The goodstuff KYCKLING & ZUCCHINI Våtfoder för Valpar

The goodstuff KYCKLING & ZUCCHINI Våtfoder för Valpar, 800 g

  • Single-Protein-foder
  • 70% muskelkött & slaktbiprodukter
  • Upp till 14 månaders ålder
61 kr (76 kr / kg)

Leverans till 29. oktober

Belcando Puppy Poultry Spannmålsfritt

Belcando Puppy Poultry Spannmålsfritt, 1 kg

  • För valpar upp till 4 månaders ålder
  • Bildar en sås när vatten tillsätts
  • Fri från soja, mjölk & spannmål
92 kr (92 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Royal canin French Bulldog Puppy

Royal canin French Bulldog Puppy, 1 kg

  • Stödjer det naturliga försvaret
  • Bidrar till en hälsosam matsmältning
  • Främjar frisk hud
115 kr (115 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Kennerfleisch Junior Kyckling Portionspåse

Rinti Kennerfleisch Junior Kyckling Portionspåse, 400 g

  • 70 % andel kött & inälvor
  • Täcker det ökade näringsbehovet
  • Utan spannmål
20 kr (50 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Royal canin Medium Puppy

Royal canin Medium Puppy, 15 kg

  • Starkt kroppseget försvar
  • Hjärnans utveckling
  • Stödjer mikrobiomet
870 kr (58 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Hundtorrfoder Wide Plain Puppy Hästkött & Sötpotatis

Wolfsblut Hundtorrfoder Wide Plain Puppy Hästkött & Sötpotatis, 1 kg

  • Helfoder för valpar & växande hundar
  • Mycket lättsmält proteinkälla från en enda animalisk källa
  • Utan spannmål
184 kr (184 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

WOW Junior med Kyckling, Morot + Nässla

WOW Junior med Kyckling, Morot + Nässla, 150 g

  • För unga hundar & valpar
  • 71% köttinnehåll
  • Utan tillsatt socker
17 kr (113 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Royal canin X-Small Puppy Gravy Påse 12x85 g

Royal canin X-​Small Puppy Gravy Påse 12x85 g, 1.020 g

  • Mjuk konsistens för mjölktänder
  • Starkt kroppseget försvar
  • Hjärnans utveckling
173 kr (170 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Hundvåtfoder Puppy Nöt med Sötpotatis & Äpplen

Wildes land Hundvåtfoder Puppy Nöt med Sötpotatis & Äpplen, 400 g

  • Helfoder för växande hundar
  • Lättsmält monoprotein
  • Spannmålsfritt
46 kr (115 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Royal canin Dachshund Puppy

Royal canin Dachshund Puppy, 1,50 kg

  • Stödjer det naturliga försvaret
  • Friska ben och leder
  • Hälsosam matsmältning
231 kr (154 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Wildes land Hundvåtfoder Puppy Lamm med Pumpa & Ris

Wildes land Hundvåtfoder Puppy Lamm med Pumpa & Ris, 400 g

  • Helfoder för växande hundar
  • Lättsmält monoprotein
  • Spannmålsfritt
43 kr 46 kr (108 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

WOW Junior med Nötkött, Pumpa + Nässla

WOW Junior med Nötkött, Pumpa + Nässla, 800 g

  • För valpar & unga hundar
  • 71% köttinnehåll
  • Utan spannmål
46 kr (58 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Royal canin Chihuahua Puppy

Royal canin Chihuahua Puppy, 500 g

  • Stödjer kroppens eget försvar
  • Hög smaklighet
  • Minskar avföringens lukt och volym
80 kr (160 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Terra Canis Valpmeny 400g

Terra Canis Valpmeny 400g, Kyckling+Pumpa (400 g)

  • Högt köttinnehåll
  • Med frukt, grönsaker och örter
  • Anpassat kalcium-fosforförhållande
51 kr (128 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Royal canin Maxi Puppy i Sås 10x140 g

Royal canin Maxi Puppy i Sås 10x140 g, 1.400 g

  • Mjuk konsistens för mjölktänder
  • Starkt kroppseget försvar
  • Stödjer hjärnans utveckling
219 kr 231 kr (156 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Happy Dog Torrfoder Sensible Mini Puppy

Happy Dog Torrfoder Sensible Mini Puppy, 4 kg

  • Från 1 månads ålder
  • Med lamm & ris
  • Små foderkulor
318 kr (80 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Lucky Jim Junior Mini

Lucky Jim Junior Mini, nötkött & kalv (200 g)

  • Extra finmalet
  • Med probiotika & grönläppad mussla
  • Utan spannmål & tillsatt socker
20 kr (100 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Hundvåtfoder Puppy Kyckling med Morötter & Äpplen

Wildes land Hundvåtfoder Puppy Kyckling med Morötter & Äpplen, 400 g

  • Helfoder för växande hundar
  • Lättsmält monoprotein
  • Spannmålsfritt
43 kr 46 kr (108 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Royal canin X-Small Puppy

Royal canin X-​Small Puppy, 500 g

  • Starkt kroppseget försvar
  • Hjärnans utveckling
  • Stödjer mikrobiomet
80 kr (160 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Goood Junior Frigående Lamm & Hållbar Öring

Goood Junior Frigående Lamm & Hållbar Öring, 300 g

  • Stödjer en hälsosam tillväxt
  • Välsmakande & balanserad receptur
  • Utan artificiella konserveringsmedel
28 kr (93 kr / kg)

Leverans till 20. november

Royal canin Medium Puppy i Sås 10x140 g

Royal canin Medium Puppy i Sås 10x140 g, 1.400 g

  • Mjuk konsistens för mjölktänder
  • Stödjer utvecklingen av kroppens naturliga försvar
  • Stödjer hjärnans utveckling
219 kr 231 kr (156 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Royal canin Dalmatian Puppy

Royal canin Dalmatian Puppy, 12 kg

  • Stödjer det naturliga försvaret
  • Stödjer muskelutvecklingen
  • Bidrar till en hälsosam matsmältning
1 050 kr (88 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Royal canin Boxer Puppy

Royal canin Boxer Puppy, 12 kg

  • Stödjer kroppens eget försvar
  • Främjar muskelutvecklingen
  • Bidrar till en hälsosam matsmältning
812 kr (68 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Torrfoder Salmon & Turkey - Large Breed Puppy

Carnilove Torrfoder Salmon & Turkey -​ Large Breed Puppy, 1,5 kg (1,50 kg)

  • För valpar från 3 till 30 månader
  • Lättsmälta proteiner
  • Med omega-3-fettsyror
138 kr (92 kr / kg)

Leverans till 09. oktober