Huvudfoder för höns, änder & gäss

Filtrera och sortera

Pris Egenskaper
Filter

Foder för höns, gäss och ankor: 19 artiklar

Versele laga Gold 4 Mix 3mm Värppellets

Versele laga Gold 4 Mix 3mm Värppellets, 5 kg

  • Från 18 veckor
  • För hela värpperioden
  • Med spannmål & värppellets
114 kr 127 kr (23 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Versele laga Gra-Mix Kyckling- & Vaktelblandning

Versele laga Gra-​Mix Kyckling-​ & Vaktelblandning, 4 kg

  • För kycklingar & vaktlar
  • Spannmålsblandning & majs
  • Finkrossat
103 kr 115 kr (26 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Versele laga Gra-Mix Hönsblandning

Versele laga Gra-​Mix Hönsblandning, 4 kg

  • För fjäderfä
  • Spannmålsblandning med solrosfrön
  • Med hel majs
74 kr 83 kr (19 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Versele laga Grit+ Mineraler

Versele laga Grit+ Mineraler, 1,50 kg

  • För bättre matsmältning
  • Rik på viktiga vitaminer & mineraler
  • För bildning av starka äggskal
41 kr 46 kr (27 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Versele laga Country Grit Mineraler

Versele laga Country Grit Mineraler, 2,50 kg

  • För bättre matsmältning
  • Rik på viktiga mineraler
  • För bildning av starka äggskal
41 kr 46 kr (16 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Versele laga Gra-Mix Ardenner Fin Krossad Majs

Versele laga Gra-​Mix Ardenner Fin Krossad Majs, 4 kg

  • För värphöns & annat fjäderfä
  • Spannmål, solrosfrön, ärtor & majs
  • Finkrossat
77 kr 86 kr (19 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Versele laga Gold 4 Mash Värpfoder

Versele laga Gold 4 Mash Värpfoder, 5 kg

  • Från första ägget
  • Högkvalitativt värpfoder i mjölform
  • För hela värpperioden
135 kr 150 kr (27 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Versele laga Menü Nature 4SeasonsBlend

Versele laga Menü Nature 4SeasonsBlend, 1 kg

  • Med spannmål, frön & krossad majs
  • Varierad & balanserad
  • För hela året
30 kr 34 kr (30 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Versele laga Gold 4 MiniMix för Dvärghöns

Versele laga Gold 4 MiniMix för Dvärghöns, 5 kg

  • Från 18 veckor
  • För hela värpperioden
  • Med spannmål & värppellets
114 kr 127 kr (23 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Versele laga Krossad Majs

Versele laga Krossad Majs, 3,50 kg

  • För fjäderfä
  • Med grovkrossad majs
  • Innehåller frön & olika spannmålssorter
67 kr 75 kr (19 kr / kg)

För närvarande inte tillgänglig

Versele laga Gold 1&2 Crumble Kycklingkross

Versele laga Gold 1&2 Crumble Kycklingkross, 5 kg

  • Från dag 1 till äggläggning
  • För en sund utveckling
  • 2 mm stora smulor
144 kr 161 kr (29 kr / kg)

Leverans till 10. november

Versele laga Majs Fransk 4kg

Versele laga Majs Fransk 4kg, 4 kg

  • För duvor & höns
  • Sköljd flera gånger
  • Dammfri kvalitet
108 kr 120 kr (27 kr / kg)

Leverans till 10. november

Versele laga Meny Foderblock med Jordnötter

Versele laga Meny Foderblock med Jordnötter, 300 g

  • Perfekt för vintermånaderna
  • Med goda jordnötter
  • Högt kaloriinnehåll
27 kr 31 kr (90 kr / kg)

Leverans till 20. november

Versele laga Meny Halv Kokosnöt Dubbelpack

Versele laga Meny Halv Kokosnöt Dubbelpack, 400 g

  • Perfekt för vintermånaderna
  • Med fett, spannmål och frön
  • Enkel att hänga upp
35 kr 39 kr (88 kr / kg)

Leverans till 20. november

Versele laga Meny Halv Kokosnöt + Jordnötter

Versele laga Meny Halv Kokosnöt + Jordnötter, 200 g

  • Högt kaloriinnehåll
  • Med extra jordnötter
  • Enkel att hänga upp
22 kr 25 kr (110 kr / kg)

Leverans till 20. november

Versele laga Meny Combipack Treats

Versele laga Meny Combipack Treats, 1 kg

  • Fettbollar och lösa kärnor
  • Högt energiinnehåll
  • Passar bra för vintern
67 kr 75 kr (67 kr / kg)

Leverans till 19. november

Versele laga Meny Foderblock med Mjölmask

Versele laga Meny Foderblock med Mjölmask, 300 g

  • Kompletteringsfoder för vilda fåglar
  • Med proteinrika mjölmaskar
  • Hög fetthalt
27 kr 31 kr (90 kr / kg)

Leverans till 20. november

Versele laga Meny XL-Stick Fröblandning

Versele laga Meny XL-​Stick Fröblandning, 400 g

  • Kaloririkt fettfoder
  • Med spannmål och frön
  • Enkel att hänga upp
42 kr 47 kr (105 kr / kg)

Leverans till 20. november

Versele laga Meny XL-Stick Fina Frön

Versele laga Meny XL-​Stick Fina Frön, 400 g

  • Kaloririkt fettfoder
  • Med spannmål och fina frön
  • Enkel att hänga upp
45 kr 50 kr (113 kr / kg)

Leverans till 20. november