Belcando Baseline Joker Mini, 12,5 kg (12,50 kg)

Torrfoder för hundar

731 kr

(58 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 12,5 kg

Bara 3 styck kvar på lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För vuxna hundar av små & medelstora raser
  • Med fågel, linfrö & öljäst
  • Utan vete, soja & mjölk
  • 80 % animaliskt protein
  • Tillverkat i Tyskland

Ofta köpt tillsammans med Belcando Lamm & potatis med Tranbär, 125 g

Belcando Baseline Joker Mini, 12,5 kg (12,50 kg) 731 kr (58 kr / kg)
Belcando Lamm & potatis med Tranbär, 125 g 23 kr (184 kr / kg)
Totalpris: 754 kr
Beskrivning

Detta välsmakande torrfoder skämmer bort vuxna hundar av små och medelstora raser med en oemotståndlig smak. Det läckra receptet med fågel, linfrö och öljäst ger en välkommen variation i kosten och tillför värdefulla vitalämnen samt omega-3-fettsyror.

Utan soja, vete och mejeriprodukter. 80 % animaliskt protein.

Utfodringsrekommendation/dag:

Vikt som vuxen i kg normalt aktiv mycket aktiv
3 60 70
5 90 100
10 140 170
15 200 230
20 240 280
25 290 330

Artikelnr.: BCO-560425
Innehåll: 12,50 kg
EAN: 4002633560421
Tillverkarnr.: 560425
Varumärken: Belcando
Förvaringsinstruktioner: Förvara aromskyddat
Foderdeklaration: Helfoder
: Fri från mjölk, Fri från vete, Fri från soja
: Adult
Allmän information: Färgen kan avvika från originalbilden.
Sammansättning

27 % Geflügelprotein getrocknet, Kartoffelstärke, Ärtmjöl, Geflügelfett, Bohnenmehl[1], Rübentrockenschnitzel entzuckert, Fischmehl aus Meeresfischen, 2,5 % Bierhefe inaktiviert und getrocknet, Johannisbrotschrot getrocknet, 1,5 % laxolja, Geflügelleber hydrolysiert, Erbsenfaser, 1,1 % linfrö, Natriumchlorid, Kaliumchlorid, 0,2 % getrocknete Kräuter[2], 25 % Yucca schidigera

  1. Vicia faba
  2. Brennnesselblätter, Enzianwurzel, Tausendgüldenkraut, Kamille, Fenchel, Kümmel, Mistelkraut, Schafgarbenkraut, Brombeerblätter
Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Protein 26 %
Råprotein 0 %
Fettgehalt 14 %
Råoljor och fetter 0 %
Rohasche 6,8 %
råfiber 2,5 %
Fuktighet 10 %
Calcium 1,3 %
Phosphor 0,9 %
Natrium 0,3 %

Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser

Ingredienser per 1 kg
Vitamin A 13.000 IE
Vitamin D3 1.300 IE
Vitamin E 130 IE
Taurin 500 mg
Kupfer (Kupfer-II-sulfat-Pentahydrat) 12,5 mg
Eisen (Eisen-II-sulfat- Monohydrat) 200 mg
Mangan (Mangan-II-oxid) 40 mg
Zink (Zinkoxid) 125 mg
Jod (Kalziumjodat, wasserfrei) 2 mg
selen (Natriumselenit) 0,05 mg

tekniska tillsatser

Ingredienser per 1 kg
Tocopherol Extrakte aus pflanzlichen Ölen (natürliches Vitamin E) 48 g
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: BEWITAL Holding GmbH & Co. KG, Industriestr. 10, 46354, Südlohn, Tyskland, bewital.de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Belcando Baseline Joker Mini

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder