Torrfoder för äldre katter

Filtrera och sortera

Pris Varumärken Smak Förpackningstyp
Filter

Senior: 24 artiklar

Leonardo Senior Torrfoder

Leonardo Senior Torrfoder, 300 g

  • Från 10 års ålder
  • Med fjäderfä, krill & chiafrön
  • Reducerad energi
57 kr (190 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Perfect Fit Senior 7+ rik på kyckling

Perfect Fit Senior 7+ rik på kyckling, 750 g

  • Från 7 års ålder
  • Med taurin
  • Med naturliga omega-3-fettsyror
66 kr (88 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Whiskas Torrfoder med Kyckling 7+

Whiskas Torrfoder med Kyckling 7+, 1 900 g

  • För äldre katter från 7 år
  • Med kyckling
  • Krispig utsida
87 kr 103 kr (46 kr / kg)

Leverans till 22. oktober

Lucky lou Food Code Senior Fågel & Vilt

Lucky lou Food Code Senior Fågel & Vilt, 3 kg

  • Premiumhelfoder för äldre katter
  • Med färskt & torkat kött
  • Utan spannmål & tillsatt socker
289 kr (96 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Purina one Senior 7+ med Höns

Purina one Senior 7+ med Höns, 750 g

  • För katter från 7 års ålder
  • Krispiga bitar
  • Återförslutningsbar förpackning
75 kr (100 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Purina one Senior 7+ med Höns & Fullkorn

Purina one Senior 7+ med Höns & Fullkorn, 1,40 kg

  • För katter från 7 års ålder
  • Saftig kyckling som huvudingrediens
  • Med viktiga vitaminer
127 kr (91 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Kattfoder (torrfoder) för Äldre Katter (7+) - Rikt på Kyckling

Perfect Fit Kattfoder (torrfoder) för Äldre Katter (7+) -​ Rikt på Kyckling, 1,40 kg

  • Helhetsstöd för kroppens funktioner
  • Åldersanpassad sammansättning
  • Med taurin & prebiotika
92 kr (66 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Happy Cat Torrfoder Senior Beteslamm

Happy Cat Torrfoder Senior Beteslamm, 300 g

  • Från 8 års ålder
  • Anpassad mineral- & proteinhalt
  • Rik på fibrer
46 kr (153 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Perfect Fit Senior 11+ rik på kyckling

Perfect Fit Senior 11+ rik på kyckling, 750 g

  • Perfekt anpassat för äldre katter
  • Idealiskt från 11 års ålder
  • Med effektiv Total-5-formula
66 kr (88 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Felix Senior Dubbelt Gott Fågel

Felix Senior Dubbelt Gott Fågel, 800 g

  • Helfoder för seniorkatter
  • Med kyckling & kalkon
  • Utan färgämnen
46 kr (58 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Royal canin Ageing 15+

Royal canin Ageing 15+, 2 kg

  • HealthyAge7™ Advanced Complex
  • Främjar en normal matsmältning
  • Stödjer normalt fungerande leder
382 kr (191 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Happy Cat Torrfoder Senior Atlantlax

Happy Cat Torrfoder Senior Atlantlax, 1,3 kg (1,30 kg)

  • Från 8 års ålder
  • Anpassad mineral- & proteinhalt
  • Rik på fibrer
109 kr 115 kr (84 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Pawsome! Fresh & Dry Senior Kalkon

Pawsome! Fresh & Dry Senior Kalkon, 750 g

  • Med fågel, grönsaker & örter
  • Många viktiga näringsämnen
  • Återförslutningsbar förpackning
59 kr 63 kr (79 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Royal canin Ageing 11+

Royal canin Ageing 11+, 400 g

  • HealthyAge7™ Complex
  • Stödjer en normal matsmältning
  • Främjar normal ledfunktion
103 kr (258 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Royal canin Indoor 7+

Royal canin Indoor 7+, 400 g

  • Vitalitetskomplex
  • Minskar avföringslukten
  • Stödjer njurfunktionen
92 kr (230 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Royal canin Outdoor 7+

Royal canin Outdoor 7+, 400 g

  • Vitalitetskomplex
  • Främjar aktiviteten
  • Stödjer njurfunktionen
115 kr (288 kr / kg)

Leverans till 23. oktober

Felix Dubbelt Gott Senior

Felix Dubbelt Gott Senior, 4 kg

  • Helfoder för katter
  • Innehåller taurin
  • Utan färgämnen
179 kr (45 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Royal canin Ageing Sterilised 11+

Royal canin Ageing Sterilised 11+, 4 kg

  • HealthyAge7™ Complex
  • Stödjer en normal matsmältning
  • Främjar normalt fungerande leder
603 kr (151 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Royal canin Sterilised 7+

Royal canin Sterilised 7+, 400 g

  • Vitalitetskomplex
  • Viktkontroll
  • Stödjer njurfunktionen
80 kr (200 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Leonardo Senior Getreidefri

Leonardo Senior Getreidefri, 300 g

  • För äldre katter
  • Med färsk lax
  • Perfekt vid känslighet
69 kr (230 kr / kg)

Leverans till 28. oktober

Animonda Carny Senior Kyckling & Nöt

Animonda Carny Senior Kyckling & Nöt, 10 kg

  • Idealisk för äldre katter
  • Spannmålsfri
  • Med yucca schidigera & bryggerijäst
742 kr (74 kr / kg)

Leverans till 19. november

Versele laga Lara Senior Kalkon & Kyckling

Versele laga Lara Senior Kalkon & Kyckling, 1,90 kg

  • Åldersanpassad formula
  • Stödjer normal ledfunktion
  • Fri från artificiella färgämnen
103 kr (54 kr / kg)

Leverans till 19. november

Cat's love Torrfoder för katter "Senior Duck"

Cat's love Torrfoder för katter "Senior Duck", 400 g

  • Spannmålsfri & allergivänlig
  • Från 10 års ålder
  • Optimalt proteininnehåll
69 kr (173 kr / kg)

Leverans till 13. november

Proplan Liveclear Sterilised Adult 7+ med Kalkon

Proplan Liveclear Sterilised Adult 7+ med Kalkon, 1,40 kg

  • Dokumenterad minskning av allergener
  • Ger effekt redan efter 3 veckor
  • För kastrerade katter från 7 års ålder
289 kr (206 kr / kg)

För närvarande inte tillgänglig