Vård- och hygienprodukter för katter

Handla efter kategorier

Filtrera och sortera

Pris Varumärken
Filter

Vård & hygien: 1 - 30 av 102 artiklar

Bactazol Universalrengöring

Bactazol Universalrengöring, 500 ml

  • Lätt alkalisk
  • Frisk citrusdoft
  • För hem & djurmiljö
80 kr (160 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Nature’s Miracle Borttagare av Katturinfläckar & Lukt

Nature’s Miracle Borttagare av Katturinfläckar & Lukt, 946 ml

  • Bioenzymatisk formula
  • För mattor, textilier, möbler & golv
  • Säker för husdjur
208 kr (220 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Foolee One Ryktborste Mörkgrå

Foolee One Ryktborste Mörkgrå, S

  • Utbytbara kammar
  • Avlägsnar döda hårstrån
  • Minskar kringflygande hår
46 kr 231 kr

Leverans till 12. oktober

Foolee One Ryktborste Lila

Foolee One Ryktborste Lila, S

  • Minskar kringflygande hår
  • Avlägsnar döda hårstrån
  • Utbytbara kammar
46 kr 231 kr

Leverans till 12. oktober

Foolee One Ryktborste Chocolate

Foolee One Ryktborste Chocolate, L

  • Avlägsnar döda hårstrån
  • Utbytbara kammar
  • För hundar, katter & smådjur
46 kr 231 kr

Leverans till 12. oktober

Feliway Optimum Startset

Feliway Optimum Startset

  • Med beståndsdelar av kattferomoner
  • Kan minska stress
  • Verkar i 30 dagar
405 kr (8 438 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Feliway Classic 30-Dagars Påfyllning 48 ml

Feliway Classic 30-​Dagars Påfyllning 48 ml

  • För Feliway väggdiffusor
  • Med beståndsdelar av kattferomoner
  • Kan bidra till trygghet & välbefinnande
301 kr

Leverans till 12. oktober

Foolee One Ryktborste Ljusgrå

Foolee One Ryktborste Ljusgrå, S

  • För hundar, katter & smådjur
  • Avlägsnar döda hårstrån
  • Utbytbara kammar
46 kr 231 kr

Leverans till 12. oktober

Foolee One Ryktborste Rosa

Foolee One Ryktborste Rosa, S

  • För hundar, katter & smådjur
  • Avlägsnar döda hårstrån
  • Utbytbara kammar
46 kr 231 kr

Leverans till 12. oktober

Nature’s Miracle Fläck- & Luktborttagare Katt Citrus

Nature’s Miracle Fläck-​ & Luktborttagare Katt Citrus, 709 ml

  • Bioenzymatisk effekt
  • Intensiv effekt
  • För textilier & ytor
161 kr (227 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Nature’s Miracle Fläck- & Luktborttagare Katt Melon

Nature’s Miracle Fläck-​ & Luktborttagare Katt Melon, 946 ml

  • Bioenzymatisk formula
  • För alla ytor
  • Säker för husdjur
184 kr (195 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Felisept Öronvård Fingerpads för Katter

Felisept Öronvård Fingerpads för Katter, 50 Stycken

  • Rengör & vårdar
  • Tar bort öronvax & smuts
  • I praktisk dispenserförpackning
127 kr (3 kr / st.)

Leverans till 12. oktober

Foolee One Ryktborste Gul

Foolee One Ryktborste Gul, M

  • Avlägsnar döda hårstrån
  • Minskar kringflygande hår
  • Utbytbara kammar
46 kr 231 kr

Leverans till 12. oktober

Foolee One Ryktborste Orange

Foolee One Ryktborste Orange, L

  • För hundar, katter & smådjur
  • Avlägsnar döda hårstrån
  • Utbytbara kammar
46 kr 231 kr

Leverans till 12. oktober

Ardap Fästingborttagare 3-pack

Ardap Fästingborttagare 3-​pack

  • 3 krokstorlekar
  • Säker borttagning
  • Enkel att använda
92 kr

Leverans till 12. oktober

Purapep Care Manukabalsam

Purapep Care Manukabalsam, 50 ml

  • Vårdar & skyddar hud, nos, öron & tassar
  • Med 25 % manukahonung (MGO 250+) & sheasmör
  • 100 % naturliga ingredienser, ofarligt att slicka i sig
184 kr (3 680 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Foolee One Ryktborste Red Light

Foolee One Ryktborste Red Light, L

  • För hundar, katter & smådjur
  • Minskar kringflygande hår
  • Avlägsnar döda hårstrån
46 kr 231 kr

Leverans till 12. oktober

FURminator deShedding-Tool Katt Långhår

FURminator deShedding-​Tool Katt Långhår, S

  • Minskar bildningen av hårbollar
  • Avlägsnar 90 % av lösa hårstrån
  • Skyddande Skin Guard®-kant
394 kr

Leverans till 12. oktober

Nature’s Miracle Fläck- & Luktborttagare för Husdjur

Nature’s Miracle Fläck-​ & Luktborttagare för Husdjur, 709 ml

  • Mot intorkade fläckar
  • Djuprengörande syreformula
  • Säker för husdjur
164 kr 173 kr (231 kr / l)

Leverans till 12. oktober

FURminator Karda Storlek S för Katter & Hundar

FURminator Karda Storlek S för Katter & Hundar

  • Skonsamma borst i rostfritt stål
  • Rörligt Dual-Flex-huvud
  • För utredning & glans
382 kr

Leverans till 12. oktober

Wahl professional Diamond White Schampokoncentrat

Wahl professional Diamond White Schampokoncentrat, 500 ml

  • För vit och ljus päls
  • Färgförstärkande vård
  • Naturliga ingredienser
231 kr (462 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Valetumed Vet-Flex Bandage

Valetumed Vet-​Flex Bandage

  • 3 bandage (7,5 x 4,5 cm)
  • Vattenavvisande material
  • Sitter säkert utan att klibba
97 kr 103 kr

Leverans till 12. oktober

Wahl professional Aloe Soothe Schampokoncentrat

Wahl professional Aloe Soothe Schampokoncentrat, 500 ml

  • För alla typer av djurpäls
  • Vårdar och rengör
  • Med naturliga ingredienser
161 kr (322 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Fiskars Karda

Fiskars Karda

  • För katter & hundar
  • Skonsamt rundade borst
  • Handtag med SoftGrip™-beläggning
219 kr

Leverans till 12. oktober

Feliway Classic 3x30 Dagar Förpackning med Flera

Feliway Classic 3x30 Dagar Förpackning med Flera

  • Med beståndsdelar av kattferomoner
  • Kan bidra till trygghet & välbefinnande
  • Inklusive 3 flaskor
695 kr (48 264 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

FURminator deShedding-Tool Katt Korthår

FURminator deShedding-​Tool Katt Korthår, S

  • Minskar risken för hårbollar
  • Avlägsnar lösa hårstrån ur kort päls
  • Anpassar sig efter kroppens konturer
394 kr

Leverans till 12. oktober

Felisept Tandvård Fingerpads för Katter

Felisept Tandvård Fingerpads för Katter, 50 Stycken

  • För munhåla & tänder
  • Enkel att använda
  • Skonsam vård
127 kr (3 kr / st.)

Leverans till 12. oktober

Valetumed Mullkompresser 10 x 10 cm

Valetumed Mullkompresser 10 x 10 cm, 100 Stycken

  • 100 % bomull
  • Säker passform & hög komfort
  • Passar bra för mindre sår
87 kr 92 kr (1 kr / st.)

Leverans till 12. oktober

Fiskars Massageborste

Fiskars Massageborste

  • För katter & hundar
  • Flexibla silikonpiggar
  • Handtag med SoftGrip™-beläggning
196 kr

Leverans till 12. oktober

Family Comfort Påfyllnadsflaska Förpackning med Flera

Felisept Family Comfort Påfyllnadsflaska Förpackning med Flera, 135 ml

  • 3 x flaskor à 45 ml
  • Vid spänningar & konflikter
  • Med äkta kattmynta
522 kr (3 867 kr / l)

Leverans till 12. oktober