Kompletteringsfoder för hundar med rabatt

Filtrera och sortera

Pris Varumärken Smak Livsfas Användningsområde
Filter

Kompletteringsfoder: 23 artiklar

Purapep Senior

Purapep Senior, 280 g

  • För hundar & katter
  • Pulverform
  • Med vassleproteinhydrolysat, linfröolja, vitaminer & spårämnen
479 kr 533 kr (1 711 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Valetumed Mage-Tarm Tabs

Valetumed Mage-​Tarm Tabs, 180 g

  • Med värdefulla probiotika & jäst
  • Lättsmält
  • Enkel dosering & hög acceptans
197 kr 219 kr (1 094 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Purapep Comfort

Purapep Comfort, 100 g

  • I pulverform
  • Med naturligt tryptofan & B-vitaminer
  • Utan konstgjorda tillsatser
229 kr 255 kr (2 290 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Purapep Active+

Purapep Active+, 120 Tuggtabletter

  • Stödjer friska muskler & leder
  • Med kollagenhydrolysat, glukosamin & kondroitinsulfat
  • Hög biotillgänglighet & god smak
522 kr 580 kr (1 740 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Valetumed Ledtabs

Valetumed Ledtabs, 180 g

  • Med värdefullt MSM & glukosamin
  • Stödjer normal rörelseförmåga
  • Bra stöd för skelettet
197 kr 219 kr (1 094 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Valetumed ParasitEx Dog

Valetumed ParasitEx Dog, 30 ml

  • Stödjer normal tarmfunktion
  • Med jordärtskocka, kokosfett & propolis
  • Skonsam formula på naturlig bas
155 kr 173 kr (5 167 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Valetumed Svartkumminolja

Valetumed Svartkumminolja, 100 ml

  • Rik på omättade fettsyror
  • Stödjer normal matsmältning
  • Även för utvärtes användning
144 kr 161 kr (1 440 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Valetumed Arganolja

Valetumed Arganolja, 100 ml

  • Högkvalitativ energikälla
  • Passar djur med känslig utfodring
  • Tokoferoler (naturliga antioxidanter)
197 kr 219 kr (1 970 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Belcando Vital Tabs

Belcando Vital Tabs, 110 g

  • Främjar ett normalt immunförsvar
  • Med C-vitamin & öljäst
  • Även för valpar
124 kr 138 kr (1 127 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Valetumed Laxolja

Valetumed Laxolja, 100 ml

  • Ger värdefulla omega-fettsyror
  • Passar bra som tillskott vid BARF
  • Stödjer päls & hud
114 kr 127 kr (1 140 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Valetumed Prebiotic Topinpur Pet

Valetumed Prebiotic Topinpur Pet, 500 ml

  • För hundar & katter
  • Av 100 % jordärtskocksaftkoncentrat
  • Stöd vid belastningsperioder
281 kr 313 kr (562 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Valetumed Ingefära Djävulsklo

Valetumed Ingefära Djävulsklo, 200 g

  • För hundar
  • Stödjer normal rörlighet
  • Stödjer immunförsvaret
155 kr 173 kr (775 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

TRM Omeglo

TRM Omeglo, 200 ml

  • För hud & leder
  • Lätt att använda
  • Med olja från sjögräs
204 kr 215 kr (1 020 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Valetumed Z-Protect

Valetumed Z-​Protect, 300 g

  • Stödjer hudens naturliga balans
  • För att bevara hudbarriären
  • Med doft av kokos
144 kr 161 kr (480 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Valetumed Hud & Päls Tabs

Valetumed Hud & Päls Tabs, 180 g

  • Med hög halt biotin & MSM
  • För en normal hudfunktion
  • Enkel dosering & hög acceptans
197 kr 219 kr (1 094 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

WEIGHT Control - Premium Örtpulver för Hundar & Hästar

V-point WEIGHT Control -​ Premium Örtpulver för Hundar & Hästar, 500 g

  • Högt mineralinnehåll
  • Naturligt vitaminkomplex
  • Med moringablad
604 kr 636 kr (1 208 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Valetumed Alg-mussel-mix

Valetumed Alg-​mussel-​mix, 150 g

  • Med nyzeeländsk grönläppad mussla
  • Stödjer bindväv, brosk & rörlighet
  • Passar bra för sport-, senior- & unghundar
229 kr 255 kr (1 527 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Valetumed Multi Vitamin Plus

Valetumed Multi Vitamin Plus, 1 kg

  • Vitaminer, mineraler & spårämnen
  • Spannmåls- & glutenfri formula
  • Passar bra för avels- & arbetshundar
187 kr 208 kr (187 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Valetumed Tabs relax

Valetumed Tabs relax, 180 g

  • Med valeriana & L-tryptofan
  • Stöd i stressiga situationer
  • Enkel dosering & hög acceptans
197 kr 219 kr (1 094 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Nutrilabs CANICOX-HD pellets för hundar

Nutrilabs CANICOX-​HD pellets för hundar, 500 g

  • Glykosaminoglykaner som smörjmedel
  • Kombinerat med speciella växtextrakt
  • Omega fettsyror
1 039 kr 1 094 kr (2 078 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

V-point BARF Additive örtpulver för hundar

V-point BARF Additive örtpulver för hundar, 250 g

  • Rent naturligt
  • Kompletterar den dagliga foderransonen
  • Täcker grönsaksportionen
328 kr 346 kr (1 312 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Nutrilabs IROSTOL pellets för hundar

Nutrilabs IROSTOL pellets för hundar, 150 g

  • Stödjer levermetabolismen
  • Viktiga vitaminer & mineraler
  • Med omega 3, 6 & 9 fettsyror
311 kr (2 073 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Doby Hälsosamt Tillbehör med Grönsaker

Doby Hälsosamt Tillbehör med Grönsaker, 900 g

  • Praktiskt kompletteringsfoder
  • Med grönsaker & viktiga näringsämnen
  • Naturliga ingredienser
187 kr 313 kr (208 kr / kg)

Leverans till 12. oktober