Helfoder för vuxna smådjur

Filtrera och sortera

Pris Varumärken Smak Egenskaper
Filter

Adult: 27 artiklar

Bunny KaninchenTraum BASIC

Bunny KaninchenTraum BASIC, 4 kg

  • Från 6 månaders ålder
  • 63 olika växtarter
  • Behovsanpassad kalciumhalt
347 kr (87 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Bunny GastroBalance

Bunny GastroBalance, 200 g

  • Stödjer normal matsmältningsfunktion
  • Med salviablad, kamomillblommor och fänkålsfrön
  • Utan tillsatta färg- och konserveringsmedel
69 kr (345 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Bunny KaninchenTraum HERBS

Bunny KaninchenTraum HERBS, 1,50 kg

  • 63 olika växtarter
  • Med 6 extra örter
  • Med kamomill och tusensköna från naturskyddade ängar
161 kr (107 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

KaninchenTraum WINTER OUTDOOR (Sept.-Mars)

Bunny KaninchenTraum WINTER OUTDOOR (Sept.-​Mars), 4 kg

  • Balanserad sammansättning
  • Från 6 månaders ålder
  • Stödjer immunsystemets, luftvägarnas och pälsens normala funktion
440 kr (110 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Versele laga Cuni Adult Complete Kanin

Versele laga Cuni Adult Complete Kanin, 1,75 kg

  • För vuxna kaniner
  • Rik på fibrer
  • Med morötter & örter
201 kr 212 kr (115 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

JR Farm Wellness Grönsaker

JR Farm Wellness Grönsaker, 600 g

  • Ärtor, morötter & rödbeta
  • Lättsmält
  • Rik på vitaminer
63 kr (105 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

JR Farm Super Gnagarfoder Hink

JR Farm Super Gnagarfoder Hink, 2,50 kg

  • Högkvalitativt helfoder
  • Med grönsaker & spannmål
  • Artanpassat & naturligt
146 kr (58 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Versele laga Cuni Sensitive Complete Kanin

Versele laga Cuni Sensitive Complete Kanin, 1,75 kg

  • För känsliga kaniner
  • Motverkar selektivt ätbeteende
  • Med tranbärsextrakt
251 kr (143 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Bunny UroVital

Bunny UroVital, 200 g

  • Stödjer urinorganens normala funktion
  • Med puktörne- och persiljerot
  • Låg kalciumhalt
69 kr (345 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Bunny BronchoPlus

Bunny BronchoPlus, 200 g

  • Stödjer luftvägarnas normala funktion
  • Med anisfrön, svartkummin och lakritsrot
  • Innehåller islandslav
69 kr (345 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Bunny KaninchenTraum SPECIAL EDITION

Bunny KaninchenTraum SPECIAL EDITION, Blossom (1,50 kg)

  • Med många läckra blommor
  • Med 63 växter från obehandlade ängar
  • Perfekt 3-fibermix
161 kr (107 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Bunny Allgäuer FrischGrün Snack

Bunny Allgäuer FrischGrün Snack, 200 g

  • Fiberrikt godis
  • Främjar normal matsmältning
  • Stödjer tandvården
34 kr (170 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

KaninchenTraum SPECIAL EDITION Vegetables

Bunny KaninchenTraum SPECIAL EDITION Vegetables, 1,50 kg

  • Med 63 olika växter från obehandlade ängar
  • Perfekt förhållande mellan råfiber och stärkelse
  • 3-fibermix främjar tandslitage och normal tarmflora
161 kr (107 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

JR Farm Grainless Örter Dvärgkanin

JR Farm Grainless Örter Dvärgkanin, 400 g

  • Spannmålsfritt helfoder
  • Artanpassat & naturnära
  • Hög råfiberhalt
63 kr (158 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Bunny KaninchenTraum VITALITY

Bunny KaninchenTraum VITALITY, 4 kg

  • 63 olika växter från obehandlade ängar
  • Med fänkålsfrön, kamomillblommor och papaya
  • 3-fibermix för normalt tandslitage och normal tarmflora
428 kr (107 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

JR Farm Grainless Mix Dvärgkanin

JR Farm Grainless Mix Dvärgkanin, 650 g

  • Med quads, grönsaker & gräs
  • Hög råfiberhalt
  • 100 procent spannmålsfri
54 kr 57 kr (83 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

JR Farm Super Gnagarfoder

JR Farm Super Gnagarfoder, 2,50 kg

  • För marsvin & dvärgkaniner
  • Med mineraler & vitaminer
  • Artanpassad sammansättning
115 kr (46 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

JR Farm Super Gnagarfoder

JR Farm Super Gnagarfoder, 1 kg

  • Med grönsaker & spannmål
  • Rik på vitaminer & mineraler
  • Artanpassad blandning
58 kr (58 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Versele laga Crispy Muesli Kaniner

Versele laga Crispy Muesli Kaniner, 2,8 kg (2,80 kg)

  • För dvärgkaniner & kaniner
  • Med smakrika pellets
  • För en god tarmfunktion
92 kr (33 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Versele laga Cuni Nature Kanin

Versele laga Cuni Nature Kanin, 2,30 kg

  • För vuxna kaniner
  • Med grönsaker & gräs
  • Rik på vitaminer & mineraler
201 kr (87 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

JR Farm Super Gnagarfoder

JR Farm Super Gnagarfoder, 5 kg

  • För marsvin & dvärgkaniner
  • Artanpassad sammansättning
  • Högt vitamininnehåll
219 kr (44 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

JR Farm Grainl. Complete Dvärgkaniner

JR Farm Grainl. Complete Dvärgkaniner, 1.350 g

  • Spannmålsfri sammansättning
  • Skonsamt pressade quad-bits
  • Främjar tandslitage
86 kr (64 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

JR Farm Dvärgkanin Festmåltid

JR Farm Dvärgkanin Festmåltid, 1,20 kg

  • Hög råfiberhalt
  • Utan spannmål
  • Naturlig sammansättning
61 kr (51 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Bunny ProDental

Bunny ProDental, 800 g

  • Perfekt pelletsstorlek
  • Förhöjt energiinnehåll
  • Mycket hög acceptans
115 kr (144 kr / kg)

För närvarande inte tillgänglig

Bunny ProFIT

Bunny ProFIT, 200 g

  • Stödjer kroppens normala funktioner
  • Passar bra i stressituationer
  • Utan tillsatta färg- och konserveringsmedel
69 kr (345 kr / kg)

Leverans till 06. november

Versele laga Cuni Nature Kanin

Versele laga Cuni Nature Kanin, 700 g

  • För vuxna kaniner
  • Med grönsaker & gräs
  • Rik på vitaminer & mineraler
69 kr (99 kr / kg)

Leverans till 20. november

Versele laga Cuni Nature R-Balance Kanin

Versele laga Cuni Nature R-​Balance Kanin, 1 kg

  • För känsliga kaniner
  • Med örter & gräs
  • Fiberrik med morötter & timotej
115 kr (115 kr / kg)

Leverans till 19. november