Helfoder för dvärgkaniner

Handla efter kategorier

Filtrera och sortera

Pris Varumärken Smak Egenskaper
Filter

Dvärgkanin: 1 - 30 av 54 artiklar

Bunny FrischGras Hö

Bunny FrischGras Hö, Äpple (500 g)

  • Naturlig mångfald av växter
  • Skonsamt torkad
  • Rik på fibrer och kostfiber
51 kr (102 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Almenland heu Örthö

Almenland heu Örthö, 1 kg

  • Från Österrike
  • Gräs & örter
  • Varsamt skördade & torkade
63 kr (63 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Bunny Hö från Naturskyddsängar Nature

Bunny Hö från Naturskyddsängar Nature, 1,70 kg

  • Växter, örter och blommor
  • Från obehandlade ängar
  • Skonsamt varmluftstorkade
161 kr (95 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Bunny FrischGras Hö Natur Pur

Bunny FrischGras Hö Natur Pur, 750 g

  • Naturlig mångfald av gräs
  • Rik på fibrer och kostfiber
  • Skonsamt torkad
55 kr (73 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Almenland heu Örthö

Almenland heu Örthö, 4,30 kg

  • Från Österrike
  • Gräs & örter
  • Varsamt skördade & torkade
231 kr (54 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Bunny FrischGras Hö Trädgårdslycka

Bunny FrischGras Hö Trädgårdslycka, 2 kg

  • Färgsprakande mångfald av växter
  • Med blad, blommor och grönsaker
  • Skonsamt torkad
132 kr (66 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Heumanderl Halm Stor

Heumanderl Halm Stor, 2 kg

  • För smådjur
  • Spannmålshalm
  • För strö eller bobygge
80 kr (40 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Bunny KaninchenTraum BASIC

Bunny KaninchenTraum BASIC, 4 kg

  • Från 6 månaders ålder
  • 63 olika växtarter
  • Behovsanpassad kalciumhalt
347 kr (87 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Bunny GastroBalance

Bunny GastroBalance, 200 g

  • Stödjer normal matsmältningsfunktion
  • Med salviablad, kamomillblommor och fänkålsfrön
  • Utan tillsatta färg- och konserveringsmedel
69 kr (345 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Bunny KaninchenTraum HERBS

Bunny KaninchenTraum HERBS, 1,50 kg

  • 63 olika växtarter
  • Med 6 extra örter
  • Med kamomill och tusensköna från naturskyddade ängar
161 kr (107 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

KaninchenTraum WINTER OUTDOOR (Sept.-Mars)

Bunny KaninchenTraum WINTER OUTDOOR (Sept.-​Mars), 4 kg

  • Balanserad sammansättning
  • Från 6 månaders ålder
  • Stödjer immunsystemets, luftvägarnas och pälsens normala funktion
440 kr (110 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Heumanderl Hö Big Bag

Heumanderl Hö Big Bag, 6 kg

  • Från Österrike
  • Hög kvalitet
  • Från naturnära odling
255 kr (43 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Versele laga Cuni Adult Complete Kanin

Versele laga Cuni Adult Complete Kanin, 1,75 kg

  • För vuxna kaniner
  • Rik på fibrer
  • Med morötter & örter
201 kr 212 kr (115 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Heumanderl Hö Stor, Ekobag

Heumanderl Hö Stor, Ekobag, 1.850 g

  • Från Österrike
  • Hög kvalitet
  • Från naturnära odling
103 kr (56 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Heumanderl Hö Stor

Heumanderl Hö Stor, 1.850 g

  • Från Österrike
  • Hög kvalitet
  • Från naturnära odling
103 kr (56 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

JR Farm Tuggax

JR Farm Tuggax, 30 g

  • Solmogen
  • Nyskördad
  • Utan konstgjorda konserveringsmedel
28 kr (933 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

JR Farm Wellness Grönsaker

JR Farm Wellness Grönsaker, 600 g

  • Ärtor, morötter & rödbeta
  • Lättsmält
  • Rik på vitaminer
63 kr (105 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Almenland heu Solhö

Almenland heu Solhö, 400 g

  • Från Österrike
  • Gräs, vilda örter & ringblommor
  • Varsamt skördade & torkade
51 kr (128 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

JR Farm Super Gnagarfoder Hink

JR Farm Super Gnagarfoder Hink, 2,50 kg

  • Högkvalitativt helfoder
  • Med grönsaker & spannmål
  • Artanpassat & naturligt
146 kr (58 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Versele laga Cuni Sensitive Complete Kanin

Versele laga Cuni Sensitive Complete Kanin, 1,75 kg

  • För känsliga kaniner
  • Motverkar selektivt ätbeteende
  • Med tranbärsextrakt
251 kr (143 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Bunny UroVital

Bunny UroVital, 200 g

  • Stödjer urinorganens normala funktion
  • Med puktörne- och persiljerot
  • Låg kalciumhalt
69 kr (345 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Versele laga Cuni Junior Complete Kaninfoder

Versele laga Cuni Junior Complete Kaninfoder, 500 g

  • För kaniner 0-8 månader
  • Med kalcium, proteiner & vitaminer
  • Främjar matsmältningen
57 kr (114 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Bunny BronchoPlus

Bunny BronchoPlus, 200 g

  • Stödjer luftvägarnas normala funktion
  • Med anisfrön, svartkummin och lakritsrot
  • Innehåller islandslav
69 kr (345 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Bunny KaninchenTraum SPECIAL EDITION

Bunny KaninchenTraum SPECIAL EDITION, Blossom (1,50 kg)

  • Med många läckra blommor
  • Med 63 växter från obehandlade ängar
  • Perfekt 3-fibermix
161 kr (107 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Bunny Allgäuer FrischGrün Snack

Bunny Allgäuer FrischGrün Snack, 200 g

  • Fiberrikt godis
  • Främjar normal matsmältning
  • Stödjer tandvården
34 kr (170 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

KaninchenTraum SPECIAL EDITION Vegetables

Bunny KaninchenTraum SPECIAL EDITION Vegetables, 1,50 kg

  • Med 63 olika växter från obehandlade ängar
  • Perfekt förhållande mellan råfiber och stärkelse
  • 3-fibermix främjar tandslitage och normal tarmflora
161 kr (107 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

JR Farm Grön Majs

JR Farm Grön Majs, 80 g

  • Majsgrönt & majsflingor
  • Hög råfiberhalt
  • För daglig utfodring
34 kr (425 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

JR Farm Grön Havre

JR Farm Grön Havre, 100 g

  • Hög råfiberhalt
  • Rik på essentiella fettsyror
  • För daglig utfodring
34 kr (340 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

JR Farm Grainless Örter Dvärgkanin

JR Farm Grainless Örter Dvärgkanin, 400 g

  • Spannmålsfritt helfoder
  • Artanpassat & naturnära
  • Hög råfiberhalt
63 kr (158 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Bunny KaninchenTraum VITALITY

Bunny KaninchenTraum VITALITY, 4 kg

  • 63 olika växter från obehandlade ängar
  • Med fänkålsfrön, kamomillblommor och papaya
  • 3-fibermix för normalt tandslitage och normal tarmflora
428 kr (107 kr / kg)

Leverans till 09. oktober