Helfoder för smådjur

Handla efter kategorier

Filtrera och sortera

Pris Varumärken Smådjur Smak Innehåll
Filter

Helfoder: 1 - 30 av 102 artiklar

Almenland heu Örthö

Almenland heu Örthö, 1 kg

  • Från Österrike
  • Gräs & örter
  • Varsamt skördade & torkade
56 kr 63 kr (56 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Almenland heu Örthö

Almenland heu Örthö, 4,30 kg

  • Från Österrike
  • Gräs & örter
  • Varsamt skördade & torkade
207 kr 231 kr (48 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Heumanderl Halm Stor

Heumanderl Halm Stor, 2 kg

  • För smådjur
  • Spannmålshalm
  • För strö eller bobygge
72 kr 80 kr (36 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Bunny KaninchenTraum BASIC

Bunny KaninchenTraum BASIC, 4 kg

  • Från 6 månaders ålder
  • 63 olika växtarter
  • Behovsanpassad kalciumhalt
312 kr 347 kr (78 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Bunny FärgmusTraum BASIC

Bunny FärgmusTraum BASIC, 500 g

  • Artanpassad sammansättning
  • Vegetabiliska och animaliska ingredienser
  • Mycket hög acceptans
77 kr 86 kr (154 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Bunny FrischGras Hö

Bunny FrischGras Hö, Äpple (500 g)

  • Naturlig mångfald av växter
  • Skonsamt torkad
  • Rik på fibrer och kostfiber
51 kr (102 kr / kg)

Leverans till 06. november

Bunny GastroBalance

Bunny GastroBalance, 200 g

  • Stödjer normal matsmältningsfunktion
  • Med salviablad, kamomillblommor och fänkålsfrön
  • Utan tillsatta färg- och konserveringsmedel
62 kr 69 kr (310 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Bunny KaninchenTraum HERBS

Bunny KaninchenTraum HERBS, 1,50 kg

  • 63 olika växtarter
  • Med 6 extra örter
  • Med kamomill och tusensköna från naturskyddade ängar
144 kr 161 kr (96 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

KaninchenTraum WINTER OUTDOOR (Sept.-Mars)

Bunny KaninchenTraum WINTER OUTDOOR (Sept.-​Mars), 4 kg

  • Balanserad sammansättning
  • Från 6 månaders ålder
  • Stödjer immunsystemets, luftvägarnas och pälsens normala funktion
396 kr 440 kr (99 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Heumanderl Hö Big Bag

Heumanderl Hö Big Bag, 6 kg

  • Från Österrike
  • Hög kvalitet
  • Från naturnära odling
229 kr 255 kr (38 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Bunny Hö från Naturskyddsängar Nature

Bunny Hö från Naturskyddsängar Nature, 1,70 kg

  • Växter, örter och blommor
  • Från obehandlade ängar
  • Skonsamt varmluftstorkade
161 kr (95 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Bunny FrischGras Hö Natur Pur

Bunny FrischGras Hö Natur Pur, 750 g

  • Naturlig mångfald av gräs
  • Rik på fibrer och kostfiber
  • Skonsamt torkad
55 kr (73 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Heumanderl Hö Stor

Heumanderl Hö Stor, 1.850 g

  • Från Österrike
  • Hög kvalitet
  • Från naturnära odling
92 kr 103 kr (50 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Heumanderl Hö Stor, Ekobag

Heumanderl Hö Stor, Ekobag, 1.850 g

  • Från Österrike
  • Hög kvalitet
  • Från naturnära odling
92 kr 103 kr (50 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

JR Farm Wellness Grönsaker

JR Farm Wellness Grönsaker, 600 g

  • Ärtor, morötter & rödbeta
  • Lättsmält
  • Rik på vitaminer
56 kr 63 kr (93 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

JR Farm Tuggax

JR Farm Tuggax, 30 g

  • Solmogen
  • Nyskördad
  • Utan konstgjorda konserveringsmedel
25 kr 28 kr (833 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Versele laga Cuni Adult Complete Kanin

Versele laga Cuni Adult Complete Kanin, 1,75 kg

  • För vuxna kaniner
  • Rik på fibrer
  • Med morötter & örter
190 kr 212 kr (109 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Bunny FrischGras Hö Trädgårdslycka

Bunny FrischGras Hö Trädgårdslycka, 2 kg

  • Färgsprakande mångfald av växter
  • Med blad, blommor och grönsaker
  • Skonsamt torkad
132 kr (66 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

JR Farm Super Gnagarfoder Hink

JR Farm Super Gnagarfoder Hink, 2,50 kg

  • Högkvalitativt helfoder
  • Med grönsaker & spannmål
  • Artanpassat & naturligt
131 kr 146 kr (52 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Versele laga Cuni Sensitive Complete Kanin

Versele laga Cuni Sensitive Complete Kanin, 1,75 kg

  • För känsliga kaniner
  • Motverkar selektivt ätbeteende
  • Med tranbärsextrakt
225 kr 251 kr (129 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Bunny RennmausTraum EXPERT

Bunny RennmausTraum EXPERT, 500 g

  • Artanpassad blandning
  • Med vegetabiliska och animaliska ingredienser
  • Utan pellets och extrudat
92 kr 103 kr (184 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Bunny HamsterTraum EXPERT

Bunny HamsterTraum EXPERT, 500 g

  • Artanpassad sammansättning
  • Vegetabiliska och animaliska ingredienser
  • Utan pellets
92 kr 103 kr (184 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Bunny UroVital

Bunny UroVital, 200 g

  • Stödjer urinorganens normala funktion
  • Med puktörne- och persiljerot
  • Låg kalciumhalt
62 kr 69 kr (310 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

JR Farm Grön Majs

JR Farm Grön Majs, 80 g

  • Majsgrönt & majsflingor
  • Hög råfiberhalt
  • För daglig utfodring
30 kr 34 kr (375 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Farm Food Hamster Adult

JR Farm Farm Food Hamster Adult, 500 g

  • Utvecklad med experter
  • Speciellt för vuxna hamstrar
  • Stödjer en sund matsmältning
45 kr 51 kr (90 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Versele laga Crispy Muesli Marsvin MS

Versele laga Crispy Muesli Marsvin MS, 2,50 kg

  • För marsvin
  • Med smakrika pellets
  • Med extra vitamin C
82 kr 92 kr (33 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Bunny DeguTraum BASIC

Bunny DeguTraum BASIC, 1,20 kg

  • Artanpassad sammansättning
  • Perfekt förhållande mellan råfiber och stärkelse
  • 3-fibermix för perfekt tandslitage
144 kr 161 kr (120 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Bunny KaninchenTraum SPECIAL EDITION

Bunny KaninchenTraum SPECIAL EDITION, Blossom (1,50 kg)

  • Med många läckra blommor
  • Med 63 växter från obehandlade ängar
  • Perfekt 3-fibermix
144 kr 161 kr (96 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Bunny Allgäuer FrischGrün Snack

Bunny Allgäuer FrischGrün Snack, 200 g

  • Fiberrikt godis
  • Främjar normal matsmältning
  • Stödjer tandvården
30 kr 34 kr (150 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Bunny BronchoPlus

Bunny BronchoPlus, 200 g

  • Stödjer luftvägarnas normala funktion
  • Med anisfrön, svartkummin och lakritsrot
  • Innehåller islandslav
62 kr 69 kr (310 kr / kg)

Leverans till 12. oktober