WOW Junior med Kyckling, Morot + Nässla, 150 g

Tillverkat utan spannmål

17 kr

(113 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 150 g

I lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För unga hundar & valpar
  • 71% köttinnehåll
  • Utan tillsatt socker

Ofta köpt tillsammans med WOW Junior med Nötkött, Pumpa + Nässla, 150 g

WOW Junior med Kyckling, Morot + Nässla, 150 g 17 kr (113 kr / kg)
WOW Junior med Nötkött, Pumpa + Nässla, 150 g 17 kr (113 kr / kg)
Totalpris: 34 kr
Beskrivning

JUNIOR med kyckling, morot + nässla från WOW är ett helfoder med 71 % köttinnehåll som tillverkas utan spannmål, tillsatt socker eller konserveringsmedel. Det passar särskilt för valpar och unga hundar mellan 2 och 12 månader.

Utfodringsrekommendation:

Hundens ålder 5 kg slutvikt 10 kg slutvikt 30 kg slutvikt
Från 2 månader 250 g 300 g 750 g
Från 4 månader 300 g 450 g 800 g
6 - 12 månader 350 g 600 g 900 g

Artikelnr.: XEV-DLO-WJ00150CH
Innehåll: 150 g
EAN: 9120063682911
Tillverkarnr.: WJ00150CH
Varumärken: WOW
Foderdeklaration: Helfoder
: Fri från aromämnen, Fri från färgämnen, Fri från genetiskt modifierade organismer, Fri från smakförstärkare, Fri från konserveringsmedel, Fri från slaktavfall, Fri från tillsatt socker, Fri från spannmål, Fri från soja
: Junior, Valp
Produktnylansering: På grund av en produktuppdatering kan förpackningen eller etiketten på den levererade produkten avvika visuellt från produktbilden
Allmän information: Färgen kan avvika från originalbilden., På grund av en produktlansering i ny utformning kan förpackningen eller etiketten på den levererade produkten skilja sig utseendemässigt från produktbilden.
Sammansättning

71 % Fleisch & Innereien (23 % Hühnerfleisch, 22,5 % Rinderlunge, 12 % Rinderherzen, 7,5 % Rinderniere, 6 % Rinderleber), 2,5 % Karotte, Mineralstoffe, Leinöl, 1 % Eierschalenpulver, 1 % Seealgenpulver, 1 % Nässlor, blad, maskrosblad

Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Råprotein 11 %
råfett 5 %
Rohasche 2,2 %
Råoljor och fetter 0 %
råfiber 0,3 %
fukthalt 77 %

Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser

Ingredienser per kg
aminosyra-zinkchelat, hydrat 15,2 mg
Aminosyramanganchelat, hydrat 3 mg
vattenfritt kalciumjodat 0,5 mg
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: PetCo GmbH, Hasnerstraße 123, 1160, Wien, Österrike, office@petco.group

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för WOW Junior med Kyckling, Morot + Nässla

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder