WOW Junior med Nötkött, Pumpa + Nässla, 150 g

Helfodermeny för hundar från 2 - 12 månader

17 kr

(113 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 150 g

I lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För valpar & unga hundar
  • 71% köttinnehåll
  • Utan spannmål

Ofta köpt tillsammans med WOW Junior med Kyckling, Morot + Nässla, 150 g

WOW Junior med Nötkött, Pumpa + Nässla, 150 g 17 kr (113 kr / kg)
WOW Junior med Kyckling, Morot + Nässla, 150 g 17 kr (113 kr / kg)
Totalpris: 34 kr
Beskrivning

JUNIOR med nötkött, pumpa + nässla från WOW är ett helfoder för valpar och unga hundar mellan 2 och 12 månader. Recepturen består av 71 % kött och är balanserad med grönsaker och örter. Spannmål, tillsatt socker samt smak- och konserveringsämnen används inte.

Utfodringsrekommendation:

Hundens ålder 5 kg slutvikt 10 kg slutvikt 30 kg slutvikt
Från 2 månader 250 g 300 g 750 g
Från 4 månader 300 g 450 g 800 g
6 - 12 månader 350 g 600 g 900 g

Artikelnr.: XEV-DLO-WJ00150BE
Innehåll: 150 g
EAN: 9120063682904
Tillverkarnr.: WJ00150BE
Varumärken: WOW
Foderdeklaration: Helfoder
: Fri från aromämnen, Fri från färgämnen, Fri från genetiskt modifierade organismer, Fri från smakförstärkare, Fri från konserveringsmedel, Fri från slaktavfall, Fri från tillsatt socker, Fri från spannmål, Fri från soja
: Junior, Valp
Produktnylansering: På grund av en produktuppdatering kan förpackningen eller etiketten på den levererade produkten avvika visuellt från produktbilden
Allmän information: Färgen kan avvika från originalbilden., På grund av en produktlansering i ny utformning kan förpackningen eller etiketten på den levererade produkten skilja sig utseendemässigt från produktbilden.
Sammansättning

71 % Fleisch & Innereien (51,5 % Nötkött (31,5 % Rinderlunge, 8 % Rinderniere, 6 % Rinderleber, 6 % Rinderherzen), 19,5 % Hühnerfleisch), 2,5 % pumpa, Mineralstoffe, Leinöl, Eierschalenpulver, Seealgenpulver, 1 % Nässlor, blad, maskrosblad

Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Råprotein 11 %
råfett 6 %
Rohasche 2,2 %
Råoljor och fetter 0 %
råfiber 0,3 %
fukthalt 77 %

Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser

Ingredienser per kg
aminosyra-zinkchelat, hydrat 15,2 mg
Aminosyramanganchelat, hydrat 3 mg
vattenfritt kalciumjodat 0,5 mg
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: PetCo GmbH, Hasnerstraße 123, 1160, Wien, Österrike, office@petco.group

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för WOW Junior med Nötkött, Pumpa + Nässla