Vegetariska och veganska snacks för hundar

Filtrera och sortera

Pris Varumärken Smak Egenskaper Livsfas Förpackningstyp
Filter

Vegetariska & veganska snacks: 1 - 30 av 47 artiklar

VEGDOG Chevvies Small

VEGDOG Chevvies Small, 200 g

  • Kompletteringsfoder för vuxna hundar
  • Passar bra för mindre raser
  • Hypoallergen och vegansk sammansättning
36 kr (180 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

VEGDOG Beevys

VEGDOG Beevys, 80 g

  • Hypoallergen sammansättning
  • Rökt över bokträ
  • Med rödbeta
38 kr (475 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

VEGDOG Jerkeys

VEGDOG Jerkeys, 80 g

  • Hypoallergen sammansättning
  • Rökt över bokträ
  • Med morötter
38 kr (475 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

VEGDOG Dentals

VEGDOG Dentals, 120 g

  • Med svampstruktur
  • Med rödbeta
  • Innehåller extra mycket vitamin C
49 kr (408 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Duvoplus Garden Bites Dental Twisters S - 13 cm

Duvoplus Garden Bites Dental Twisters S -​ 13 cm, 28 Stycken

  • Vegetariskt snack
  • Med mintolja
  • 55 % sötpotatis
103 kr (4 kr / st.)

Leverans till 12. oktober

VEGDOG Bedtime Cookies

VEGDOG Bedtime Cookies, 400 g

  • Veganskt hundsnack
  • Kan stödja normal sömn
  • Utan gluten
69 kr (173 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

VEGDOG Pops

VEGDOG Pops, 20 g

  • Fettsnålt träningssnack
  • Med smakrik potatis
  • Passar även vid tuggproblem
28 kr (1 400 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

VEGDOG Veggies Skincare

VEGDOG Veggies Skincare, 125 g

  • Hypoallergen sammansättning
  • Rökt över bokträ
  • Med kastanjer och ärtor
43 kr (344 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

VEGDOG Veggies Immune

VEGDOG Veggies Immune, 125 g

  • Hypoallergen sammansättning
  • Med havtorn och gurkmeja
  • Fri från lock- och färgämnen
43 kr (344 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

VEGDOG Fylld Snackburk

VEGDOG Fylld Snackburk

  • Med 3 olika snacksorter
  • Hypoallergena sammansättningar
  • Utan färgämnen och konserveringsmedel
142 kr 150 kr

Leverans till 12. oktober

VEGDOG Chevvies XL

VEGDOG Chevvies XL, 200 g

  • Fyllig och rökig arom
  • Passar bra för medelstora och stora hundar
  • Utan tillsatt socker
34 kr (170 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

VEGDOG Mobilities

VEGDOG Mobilities, 115 g

  • Fettsnålt och väl tolererat
  • Stödjer lederna
  • Passar även näringskänsliga hundar
46 kr (400 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Duvoplus Garden Bites Fruity Friends S - 7 cm

Duvoplus Garden Bites Fruity Friends S -​ 7 cm, 18 Stycken

  • Vegetariskt
  • Glutenfritt
  • Rikt på vitaminer, kalcium och järn
103 kr (6 kr / st.)

Leverans till 12. oktober

VEGDOG Dentals XL

VEGDOG Dentals XL, 100 g

  • Med svampstruktur
  • Med rödbeta
  • Innehåller extra mycket vitamin C
38 kr (380 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Chewies Tuggpinne av Kaffeträ

Chewies Tuggpinne av Kaffeträ, XS

  • Av kaffeträd
  • Hållbart och veganskt
  • Utan koffein
97 kr 103 kr

Leverans till 12. oktober

Duvoplus Garden Bites Toby Toothbrush S - 5 cm

Duvoplus Garden Bites Toby Toothbrush S -​ 5 cm, 50 Stycken

  • Vegetariskt
  • Glutenfritt
  • Med naturlig mintolja
184 kr (4 kr / st.)

Leverans till 12. oktober

VEGDOG Pure Bites

VEGDOG Pure Bites, 115 g

  • Över 14 % protein
  • Veganskt och extra krispigt
  • Fin, krämig kärna
46 kr (400 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Garden Bites Fruity Tonya Toothpaste S - 7,8 cm

Duvoplus Garden Bites Fruity Tonya Toothpaste S -​ 7,8 cm, 18 Stycken

  • Fruktiga vegetariska snacks
  • Glutenfria
  • Med banan, persika och päron
103 kr (6 kr / st.)

Leverans till 12. oktober

Duvoplus Garden Bites Veggie Friends S - 6 cm

Duvoplus Garden Bites Veggie Friends S -​ 6 cm, 18 Stycken

  • Vegetariskt snack
  • Roliga figurer
  • Glutenfritt
103 kr (6 kr / st.)

Leverans till 12. oktober

VEGDOG Birthday Cookies

VEGDOG Birthday Cookies, 400 g

  • Kompletteringsfoder för vuxna hundar
  • Endast tillgängligt under begränsad tid
  • Veganskt
65 kr 69 kr (163 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Garden Bites Fruity Dental Swirls S - 13 cm

Duvoplus Garden Bites Fruity Dental Swirls S -​ 13 cm, 30 Stycken

  • Vegetariska tuggpinnar
  • Stödjer tandrengöringen
  • Glutenfria
103 kr (3 kr / st.)

Leverans till 12. oktober

Chewies Tuggpinne av Olivträ

Chewies Tuggpinne av Olivträ, L

  • Från olivträd i Italien
  • Hållbart & veganskt
  • För hundar i alla åldrar & storlekar
219 kr

Leverans till 12. oktober

VEGDOG Brainy Bites

VEGDOG Brainy Bites, 80 g

  • Kompletteringsfoder för hundar
  • Perfekt som träningssnack
  • Hypoallergent
40 kr (500 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Garden Bites Fruity Dental Swirls L - 16 cm

Duvoplus Garden Bites Fruity Dental Swirls L -​ 16 cm, 15 Stycken

  • Vegetariska tuggsnacks
  • Stödjer tandrengöringen
  • Glutenfria
103 kr (7 kr / st.)

Leverans till 12. oktober

Chewies Tuggrot

Chewies Tuggrot, S

  • Från Italiens skogar
  • Hållbart & veganskt
  • För hundar i alla åldrar & storlekar
161 kr

Leverans till 12. oktober

Duvoplus Garden Bites Dental Sticks L - 16 cm

Duvoplus Garden Bites Dental Sticks L -​ 16 cm, 14 Stycken

  • Vegetarisk godbit
  • Glutenfri
  • Lättsmält
115 kr (8 kr / st.)

Leverans till 12. oktober

Rupp Goodies Vegetariska Tuggöron

Rupp Rupp Goodies Vegetariska Tuggöron, 120 g

  • Med potatis och ris
  • Utan tillsatt socker
  • Fettsnål
34 kr (283 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Duvoplus Garden Bites Dental Sticks S - 13 cm

Duvoplus Garden Bites Dental Sticks S -​ 13 cm, 28 Stycken

  • Vegetariskt snack
  • Glutenfritt
  • Lättsmält
115 kr (4 kr / st.)

Leverans till 12. oktober

Chewies Tuggost

Chewies Tuggost, L (100 g)

  • Tillverkad av komjölk
  • Smakrikt tuggnöje
  • Spannmålsfri & utan tillsatt socker
120 kr 127 kr (1 200 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

VEGDOG Mobilities Minis

VEGDOG Mobilities Minis, 115 g

  • Fettsnålt tuggsnack
  • Med mineraler och glukosamin
  • Fyllig smak
46 kr (400 kr / kg)

Leverans till 12. oktober