Helfoder för marsvin

Handla efter kategorier

Filtrera och sortera

Pris Varumärken Smak Egenskaper
Filter

Marsvin: 1 - 30 av 43 artiklar

Bunny FrischGras Hö

Bunny FrischGras Hö, Äpple (500 g)

  • Naturlig mångfald av växter
  • Skonsamt torkad
  • Rik på fibrer och kostfiber
51 kr (102 kr / kg)

Leverans till 06. november

Almenland heu Örthö

Almenland heu Örthö, 1 kg

  • Från Österrike
  • Gräs & örter
  • Varsamt skördade & torkade
63 kr (63 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Bunny Hö från Naturskyddsängar Nature

Bunny Hö från Naturskyddsängar Nature, 1,70 kg

  • Växter, örter och blommor
  • Från obehandlade ängar
  • Skonsamt varmluftstorkade
161 kr (95 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Bunny FrischGras Hö Natur Pur

Bunny FrischGras Hö Natur Pur, 750 g

  • Naturlig mångfald av gräs
  • Rik på fibrer och kostfiber
  • Skonsamt torkad
55 kr (73 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Almenland heu Örthö

Almenland heu Örthö, 4,30 kg

  • Från Österrike
  • Gräs & örter
  • Varsamt skördade & torkade
231 kr (54 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Bunny FrischGras Hö Trädgårdslycka

Bunny FrischGras Hö Trädgårdslycka, 2 kg

  • Färgsprakande mångfald av växter
  • Med blad, blommor och grönsaker
  • Skonsamt torkad
132 kr (66 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Heumanderl Halm Stor

Heumanderl Halm Stor, 2 kg

  • För smådjur
  • Spannmålshalm
  • För strö eller bobygge
80 kr (40 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Bunny GastroBalance

Bunny GastroBalance, 200 g

  • Stödjer normal matsmältningsfunktion
  • Med salviablad, kamomillblommor och fänkålsfrön
  • Utan tillsatta färg- och konserveringsmedel
69 kr (345 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Heumanderl Hö Big Bag

Heumanderl Hö Big Bag, 6 kg

  • Från Österrike
  • Hög kvalitet
  • Från naturnära odling
255 kr (43 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Heumanderl Hö Stor, Ekobag

Heumanderl Hö Stor, Ekobag, 1.850 g

  • Från Österrike
  • Hög kvalitet
  • Från naturnära odling
103 kr (56 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Heumanderl Hö Stor

Heumanderl Hö Stor, 1.850 g

  • Från Österrike
  • Hög kvalitet
  • Från naturnära odling
103 kr (56 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

JR Farm Tuggax

JR Farm Tuggax, 30 g

  • Solmogen
  • Nyskördad
  • Utan konstgjorda konserveringsmedel
28 kr (933 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

JR Farm Wellness Grönsaker

JR Farm Wellness Grönsaker, 600 g

  • Ärtor, morötter & rödbeta
  • Lättsmält
  • Rik på vitaminer
63 kr (105 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Almenland heu Solhö

Almenland heu Solhö, 400 g

  • Från Österrike
  • Gräs, vilda örter & ringblommor
  • Varsamt skördade & torkade
51 kr (128 kr / kg)

Leverans till 11. november

JR Farm Super Gnagarfoder Hink

JR Farm Super Gnagarfoder Hink, 2,50 kg

  • Högkvalitativt helfoder
  • Med grönsaker & spannmål
  • Artanpassat & naturligt
146 kr (58 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Versele laga Crispy Muesli Marsvin MS

Versele laga Crispy Muesli Marsvin MS, 2,50 kg

  • För marsvin
  • Med smakrika pellets
  • Med extra vitamin C
92 kr (37 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Bunny UroVital

Bunny UroVital, 200 g

  • Stödjer urinorganens normala funktion
  • Med puktörne- och persiljerot
  • Låg kalciumhalt
69 kr (345 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Bunny BronchoPlus

Bunny BronchoPlus, 200 g

  • Stödjer luftvägarnas normala funktion
  • Med anisfrön, svartkummin och lakritsrot
  • Innehåller islandslav
69 kr (345 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Bunny Allgäuer FrischGrün Snack

Bunny Allgäuer FrischGrün Snack, 200 g

  • Fiberrikt godis
  • Främjar normal matsmältning
  • Stödjer tandvården
34 kr (170 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

JR Farm Grön Majs

JR Farm Grön Majs, 80 g

  • Majsgrönt & majsflingor
  • Hög råfiberhalt
  • För daglig utfodring
34 kr (425 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

JR Farm Grön Havre

JR Farm Grön Havre, 100 g

  • Hög råfiberhalt
  • Rik på essentiella fettsyror
  • För daglig utfodring
34 kr (340 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Versele laga Cavia Complete Marsvin

Versele laga Cavia Complete Marsvin, 1,75 kg

  • För marsvin
  • Rik på vitamin C & långa fibrer
  • Stödjer konditionen
196 kr (112 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Heumanderl Hö Liten

Heumanderl Hö Liten, 500 g

  • Från Österrike
  • Hög kvalitet
  • Från naturnära odling
34 kr (68 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Bunny MeerschweinchenTraum YOUNG

Bunny MeerschweinchenTraum YOUNG, 4 kg

  • Artanpassad sammansättning
  • Perfekt förhållande mellan råfiber och stärkelse
  • 3-fibermix för perfekt tandslitage
370 kr (93 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

JR Farm Tuggbukett

JR Farm Tuggbukett, 25 g

  • För gnagare & dvärgkaniner
  • Med vete & havre
  • Lätt att dosera
34 kr (1 360 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Versele laga Cavia Complete Marsvin

Versele laga Cavia Complete Marsvin, 500 g

  • För marsvin
  • Rik på vitamin C & långa fibrer
  • Stödjer konditionen
69 kr (138 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

JR Farm Super Gnagarfoder

JR Farm Super Gnagarfoder, 2,50 kg

  • För marsvin & dvärgkaniner
  • Med mineraler & vitaminer
  • Artanpassad sammansättning
115 kr (46 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

JR Farm Super Gnagarfoder

JR Farm Super Gnagarfoder, 1 kg

  • Med grönsaker & spannmål
  • Rik på vitaminer & mineraler
  • Artanpassad blandning
58 kr (58 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

MeerschweinchenTraum SPECIAL EDITION FLOWERS

Bunny MeerschweinchenTraum SPECIAL EDITION FLOWERS, 1,50 kg

  • Från 5 månaders ålder
  • Perfekt 3-fibermix
  • Med många läckra blommor
161 kr (107 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

JR Farm Grainl. Complete Marsvin

JR Farm Grainl. Complete Marsvin, 1.350 g

  • Skonsamt pressade quad-bits
  • Spannmålsfri sammansättning
  • Med extra vitamin C
81 kr 86 kr (60 kr / kg)

Leverans till 09. oktober